Skocz do zawartości

Opel Corsa B Silnik gasnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na początku chciałem się przywitać jestem tu nowy.

 

Mam problem z Oplem Corsa 1.4i z 95 roku. Mianowicie.. ze dwa miesiące temu zaczęła mi gaśnąć ni z tego ni z owego. Daje gazu a obroty spadały do zera i silnik poprostu się wyłączał. Na odcinku 2-3 km potrafił się wyłączyć kilkanaście razy. Mechanik wymienił mi wtedy czujnik halla i było ok przez miesiąc. Znowu zaczęły mi się problemy z tym samym. Mechanik mi powiedział , że teraz trzeba wymienić moduł zapłonu. Dodam że za czujnik dałem 250zł. W związku z tym postanowiłem Was poprosić o radę. Mechanik mówi że możliwe że jeszcze raz trzeba bedzie wymieniac czujnik halla :(

 

Proszę poradzcie cos. Ktos miał podobny problem ?

 

Z góry dziękuję za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szekspir, cos ten mechanik cie chyba naciąga.

jedz do innego i porównaj opinię.

takie pytanie czy zapala/zapalała Ci się pomarańczowa lampka "z silnikiem" na desce rozdzielczej tzw. Check ??

To wazne jeśli tak to trzeba z czytac błędy jakie pojawiaja się w sterowniku i dopiero będzie wiadomo co!!!

 

 

P>S>

Wiamy sie TU: http://forum.opel24.com/witamy-vt29,3770.htm#138419

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zapalaja sie wszystkie kontrolki oleju, akumulatora check na chwile potem gasna. Jutro jestem umowiony na diagnostyke w innym serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam was.

Ja mam takie pytanie czy ta lampka ,,check engine'' to wyswietlana jest jako symbol silnika z takimi 2 jakby korkami - pomaranczowa ? Jesli tak to mam taki klopot: kiedy przekrecam kluczyk zapala se pomaranczowa i kolo niej czerwona lampka, czerwona gasnie zanim odpale silnik, a pomaranczowa gasnie dopiero po uruchomieniu silnika , ale to moze byc OK. Problem mysle ze jest jak jade samochodem i w czasie jazdy zapala mi sie ta pomaranczowa lampka. Czy to powazny problem ? Moje autko to Corsa 1.4i 96r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalaja sie wszystkie kontrolki oleju, akumulatora check na chwile potem gasna. Jutro jestem umowiony na diagnostyke w innym serwisie.

Wiadomo że zapalają Ci się wszystkie kontrolki jak Ci silnik zgaśnie !!

Chodzi o to czy podczas jazdy się zapala sam kontrolka CHECK :(

 

 

Witam was.

Ja mam takie pytanie czy ta lampka ,,check engine'' to wyswietlana jest jako symbol silnika z takimi 2 jakby korkami - pomaranczowa ? Jesli tak to mam taki klopot: kiedy przekrecam kluczyk zapala se pomaranczowa i kolo niej czerwona lampka, czerwona gasnie zanim odpale silnik, a pomaranczowa gasnie dopiero po uruchomieniu silnika , ale to moze byc OK. Problem mysle ze jest jak jade samochodem i w czasie jazdy zapala mi sie ta pomaranczowa lampka. Czy to powazny problem ? Moje autko to Corsa 1.4i 96r.

Jesli podczasu uruchamiania to wszystko jest OK. Ale jesli podczas jzady to znaczy że sterownik zgłasza jakiś bład.

Jedz na diagnostykę i odczytaj błedy lub jesli potrafisz zrób to sam tzw. metodą kabelkową.

 

http://forum.opel24.com/i-kody-bledow-opel-corsa-vt56.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

fenix2 dziekowka za rade i linka, sam nic nie zrobie :( , w tym wypadku musze jutro pojechac na diagnoze bledu, troszke wiecej mi spala paliwa niz powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenix2 dziekowka za rade i linka, sam nic nie zrobie , w tym wypadku musze jutro pojechac na diagnoze bledu, troszke wiecej mi spala paliwa niz powinno.

 

 

To normalne jak się Check zapala to autko przechodzi w tryb awaryjny i spalanie wzrasta ! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności