Skocz do zawartości

Elektryczne szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam , mam corse bez elektrycznych szyb , widzialem jednak cala mase zestawow uniwersalnych na allegro. Czy ktos z was montowal u siebie takie cudo , warte zachodu , :( Moze jakies wskazowki montazowe, lub jakis konkretny zestaw???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jakis konkretny zestaw???

Praktycznie wszystkie te na allegro uniwersalne to wszystko to samo, te same silniczki, przyciski, kable, no wsio to samo. Ogólnie jest to ciekawy pomysl, ja sobie zamówilem i czekam na przesylke, bo bardziej mi się podoba taki zestaw niż oryginalny. Tymbardziej że teraz szyby mam na korbke więc po jej zdjęciu mam bolec i na ten bolec nalożę obudowy z przyciskami i fajnie wszystko się zamaskuje, a swoją drogą wygodne miejsce na przycisk tam jest. Mi to rozwiązanie bardzo przypadlo do gustu dlatego na dniach jak tylko to dostane to montuje :(

Jedyny minus że silniczki nie mają systemu przeciążeniowego, ale jak czlowiek ma leb na karku to szyby będą się sprawować bardzo dobrze. Moim zdaniem taki zestaw to super pomysl a konkretniej się wypowiem po montażu :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli nic nie zabezpiecza silnikow?? trzymajac caly czas wcisniety guzik mimo ze szyba jest juz opuszczona lub podniesiona , spowodujemy spalenie silika??? jak mozesz to zrob pare fotek podczas montazu , napewno sie przydadza i postaraj sie sklecic jakas instrukcje , gdzie co i jak zamontowac.

 

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 08:46 ]

a orientujesz sie moze ile przewodow trzeba bedzie przeciagnac do drzwi bo ostatnio zakladalem centralny zamek i srobilo sie juz dosc ciasno w tej kostce ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no więc w piątek dostalem zestaw w weekend zamontowalem z tym że tylko na przód bo dwa silowniki dostalem dobre (mocne) a dwa choć dzialające to za slabe i nie potrafily szyb podciągnąć do góry, tak więc póki co mam elektryczne szyby tylko z przodu i czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji to będe mial też z tylu.

Montaż teoretycznie nie jest trudny bo przykrecamy silownik w wolne miejsce w drzwiach, ciągniemy kabel transmisyjny na bolec po korbce i tam zakladamy zębatke, którą silnik kręci. Pas transmisyjny da się wyginać więc możemy montować gdzie chcemy. Przykręcamy to wszystko, podpinamy przyciski i już. Kwestia jest tylko taka że przykręcenie tego wszystkiego wraz z demontażem i montażem to troche czasu i pociągnięcie wszędzie elektryki w miare dobrze zamaskowanej i schowanej. Do drzwi kierowcy idzie w sumie 6 kabli sterowania wszystkimi szybami prócz kierowcy, zasilanie i masa oraz wychodzi zasilanie na pozostale szyby, czyli 9 kabli trzeba przeciągnąć. Do reszty drzwi idzie już tylko po trzy kable, plus ze sterowania kierowcy i dwie masy sterujące. Każdy przycisk ma 5 wtyczek. środkowy plus, po bokach masy sterujące które idą od kierowcy (bo kierowca ma 4 przyciski do sterowania wszystkimi szybami) a calkiem po bokach idą kable na silownik, którymi steruje się z danego przycisku. Tak to wygląda. Troche kabli jest. Oryginalna wiązka z uniwersalnego zestawu z allegro nie starcza w zupelności, troche jej braknie więc radzę trochę kabla dokupić, bo jeśli chcemy schować przewody pod tapicerką i troche ich w drzwiach zostawić żeby po zdjęciu boczka można bylo go opuścić i normalnie rozpiąć wtyczke to wiadomo troche zapasu musi być, ja tak zrobilem i wyszlo mi ze na drzwi kierowcy jest ok i na tylne drzwi po stronie kierowcy tez a na dwoje po drugiej stronie musialem kabla dolozyc. Zestaw bardzo fajny, silowniki które okazaly się slabe teraz reklamuje a te dzialające spisują się bardzo dobrze. Solidny montaż to troche zabawy ale jak już wszystko się skręci i dziala to jest radocha więc warto ;)

Póki co mam tylko przód ale sprawuje się bardzo dobrze, na dol i na gore smiga jak trzeba, przyciski są podświetlane, no polecam.

Jak szyba dojdzie na góre na maksa czym się martwilem i wyżej nie umie to nic się nie dziej, wystarczy puścić przycisk. Ale jak się przytrzyma troche dlużej to też się nic nie dziej. Owszem jak będziemy jakoś dlugo trzymac to spalimy silnik. Jest też zabezpieczenie bezpiecznikiem ale nie wiem co pierwsze padnie ;)

Wole nie sprawdzać. Ciekaw tylko jestem jak dlugo to wytrzyma...

No sie okaże, póki co jeszcze muszę tyl poskladać i będzie komplet, ale to muszę mieć sprawne i mocne silowniki a nie takie slabe jak dostalem. Tak więc jeżdże z rozkopanym tylem i czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mógłbyś podać link do aukcji na ktorej zakupiles osprzet. bo z tego co czytam to calkiem fajne to masz. i jeszce te podswietlane przyciski.

 

no i jak bys mogl te kilka zdjec zapodac to bylo by fajnie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zdjęcia mogę zapodać ale nie robilem podczas montażu. Bede montowal jeszcze na tyle jak dostane silowniki to mogę zrobic zdjęcia.

Ja kupilem na tej aukcji http://allegro.pl/item326187029_uniwersalne_szyby_elektryczne_4_7p_promocja_.html

ale wszystkie zestawy z allegro to to samo. Wszyscy maja podświetlane przyciski i blokade w konsoli kierowcy. Blokada fajna sprawa bo kierowca ma dalej sterowanie wszystkimi szybami a inni na swoich przyciskach nie bo nie mają już prądu ???

Fajna sprawa.

Pozatym ja zamontowalem te konsole troche inaczej, bo ona są przykrecane od wewnątrz boczka drzwi a ja przykręcilem je od zewnątrz. Dorobilem takie skrzydelka i przykręcilem od wewnątrz, bo nie dawalem zaślepek na miejsca po korbkach tylko w te miejsca zamontowalem przyciski i w razie gdyby silnik padl mogę odkręcić przycisk i rączką awaryjną zamknąć szybę :D

Czyli zrezygnowalem z zaślepek, a moimi zaslepkami są przyciski dlatego przykręcone są od zewnątrz, troszke widać śruby ale liczy się praktyczność rozwiązania dla mnie a nie estetyka, w sumie jakoś brzydkie też to nie jest ;)

Jak chcecie to cykne jakieś foto i wrzuce jutro.

Ja akurat mialem pecha i trafilem na slabe silowniki, w sumie 2 dostalem dobre a 2 slabe, no ale cóż.

Ja mam 4 drzwiową astre i zestaw kupilem na wszystkie szyby, a póki co mam elektryczny tylko przód, a tyl rozkopany :P

nie życzę wam takiego pecha, teraz pewnie będe czekal na rozpatrzenie mojej reklamacji, na serwis i może mi wyślą inne ;)

Ale pewnie se jeszcze poczekam :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jeszcze jedno pytanko, czy mozna zablokowac przycisk. chodzi mi o to czy trzeba caly czas trzymac zeby szyba sie opuszczala lub podnosila czy wystarczy go szarpnac szyba sie opusci a pozniej go odbic ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czy trzeba caly czas trzymac zeby szyba sie opuszczala lub podnosila

tak (jeśli chodzi o uniwersalny zestaw z allegro)

czy wystarczy go szarpnac szyba sie opusci a pozniej go odbic

nie ma takiej opcji w tym zestawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!!

Znalazłem całkiem niedawno wasze zacne forum i jestem pod wrażeniem cennych uwag jakie można tu wyczytać! ;p

 

Jednak tym razem na forum nic na ten temat nie znalazlem, a mianowicie mam taki problem:

Mam Corse C, r.2002, 1.0. Ostatnio grzebałem przy szybach, a dokładnie przy przycisku do ich opuszczania i podnoszenia (bakielit w przycisku "wyrobił" się ..) i prawodopodobnie zrobiłem jakieś zwarcie i teraz nie działają mi szyby.. Wydaje mi się że w samym przycisku zwarłem śrubokrętem któreś z przewodów.. Niestety szyby się nie opuszczają... Wydaje mi się że jakiś bezpiecznik strzelił, ale to tylko moje domysły.. Równocześnie padła mi tylna wycieraczka-chyba jest na tym samym zasilaniu (?) ale słychać jak chodzi od niej przekaźnik! :drunk: jedno co dobre :wesoly: Pozostała elektryka działa bez problemu... Pomóżcie!

Moglibyście co nieco doradzić? :drunk: Co to może być za usterka?

 

Dziękuje pięknie za odpowiedz!

Pozdrawiam

Grzegorz Mikosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności