Skocz do zawartości

Podpiecie sie pod 1 antene radia i CB


Gość GmsMetallica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GmsMetallica

Witam

tak wczoraj jadac autkiem naszla mnie mysl czy jest to mozliwe popiac albo CB pod antene od radia czy tez moze w druga strone radio pod antene od CB, nie ukrywam ze 1 z opcji jest najlepsza ale tak zastanawiam sie czy to nie pyt retoryczne (choc kto pyta nie bladzi)bo jesli by tak bylo to ludzie juz by to mieli czyz nie ;) a ja jakos nie slyszalem o takim "przekrecie" co zlodziej by sie nie kapnal jesli CB bylo by schowane ;) prosze nie styrajcie mnie bo ja wiem ze CB sklada sie z tego odbiornika i anteny i troche kabli wiec dlatego pytam czy jest to mozliwe czy tez nie albo jest lecz nie takie proste ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh gdyby to bylo takie proste,to tak jak napisales wszyscy by tak mieli.

 

pomijajac cewke w antenie cb,ogolnie antena jest antena.

 

generalnie nie radze probowac,gdyz gleboko prawdobodobne jest spalenie koncowki w radyjku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest to, że CB oraz radia działają w zakresie innych częstotliwości. CB w granicach od 26,960 do 27,400 MHz, a radio FM - sam dobrze wiesz na jakich częstotliwościach masz swoje ulubione stacje ;) . Każda antena jest nastrojona na jakąś wybraną częstotliwość (+/- jakiś zakres) - z tego wynika min. jej długość, więc nie jest możliwe aby jedna antena pracowała w dwóch zakresach.

 

Jednak wydaje mi się, że jest możliwe zamontowanie czegoś w stylu "przełącznika" z kondensatorami i cewkami, który mógłby elektronicznie "zmieniać" długość anteny i jej wystrojenie.

 

[ Dodano: Pon Mar 17, 2008 13:59 ]

No i do tego z anteny CB nie da się zrezygnować! - właśnie jej długość (wysokość) zwiększa Twój zasięg odbioru i nadawania, a anteny radiowe są przeważnie bardzo krótkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do pytania kolegi,to byc moze jest to mozliwe (mozna przyjac ze jest),z tym ze w zaden sposob nieoplacalne.nawet biorac pod uwage chec ukrycia posiadania cb w aucie,nieoplacaloby sie z tym bawic.

 

pomysl o antenie na magnes,w miescie wrzucisz do bagaznika i "czeski film" - nikt nic nie wie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak wczoraj jadac autkiem naszla mnie mysl czy jest to mozliwe popiac albo CB pod antene od radia czy tez moze w druga strone radio pod antene od CB, nie ukrywam ze 1 z opcji jest najlepsza ale tak zastanawiam sie czy to nie pyt retoryczne (choc kto pyta nie bladzi)bo jesli by tak bylo to ludzie juz by to mieli czyz nie ??? a ja jakos nie slyszalem o takim "przekrecie" co zlodziej by sie nie kapnal jesli CB bylo by schowane :?: prosze nie styrajcie mnie bo ja wiem ze CB sklada sie z tego odbiornika i anteny i troche kabli wiec dlatego pytam czy jest to mozliwe czy tez nie albo jest lecz nie takie proste :/

 

Spliter umożliwiający z jednej anteny CB zrobienie "sztuczne" dwóch anten do CB i FM/AM czyli zwykłego radia

http://www.bellscb.com/products/antennas/Firestik/new/Firestik_AR-1A.htm

 

Działa nie najgorzej w druga stronę tez jest możliwe ale nie ma chyba gotowego rozwiązania w sprzedaży. Ale w tedy osiągi już kiepskie są robiłem próby na swoim autku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica
ecotec, czyli jest to mozliwe tyle ze kosztem zasiegu CB tak? a jaki mniej wiecej jest zasieg przy ok 160 cm antenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

oczywiście, że jest to możliwe. Na allegro jakiś czas temu widziałem antenkę na 3 zakresy: radio , CB i dodatkowo można było podpiąć komórkę. Ale osobiście nie polecam takiego rozwiązania z wiadomych względów.

W przybliżeniu antena ta wyglądała jak zwykła antena samochodowa do radia i była montowana w to miejsce. Wychodziły z niej 3 kable jak już wcześniej wspomniałem do: radia, cb i komórki.

 

Nie polecam bo zakładam że: jakość odbioru i nadawania jest słaba. Oczywiście jest to moje zdanie być może ktoś posiada taką antenkę i jest zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecotec, czyli jest to mozliwe tyle ze kosztem zasiegu CB tak? a jaki mniej wiecej jest zasieg przy ok 160 cm antenie?

Jak to mówią wszystko jest możliwe...

A poważnie to tak jest możliwe i na pewno coś stracimy na odbiorze/nadawaniu CB przy dołożeniu splitera druga strona medalu taka ze pytanie czy to odczujemy w mobilu gdzie przy bujającej sie antenie na dachu i zmianie położenia wszystko sie zmienia jak w kalejdoskopie.

Na druga cześć Ci nie odpowiem bo nie ma na to odpowiedzi sensowej IMHO. wszystko zależy gdzie będziesz czy na górze czy miedzy blokami itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

no fakt na postoju na swiatlach moze byc inaczej i w czasie jazdy moze byc inaczej, ale pytam z ciekawosci bo CB nie zamierzam montowac do tej astry a moze na przyszlosc by sie przydalo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności