Skocz do zawartości

Czy przy LPG wzrasta zużycie oleju?


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawinek

Jak jeździłem tylko na beni to wcale o olej nie pytał.Jak mam LPG to co jakiś czas się odzywa żeby sprawdzić olej.W sumie to mam oleju w okolicach pół do 3/4 miarki na bagnecie.

 

Tak mi wygląda,że przy jeździe na LPG silnik więcej zużywa oleju.A może powinienem czegoś do oleju dodać?

Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

z opinii czytanych na necie oraz na moim wczesniejszym autku to powszechne zjawisko ze silnik zuzywa wiecej oleju na LPG, nie wiem jak do tego ma sie generacja gazu? moze na sekwencji zuzywa go mniej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zużywa trochę więcej oleju ponieważ LPG przy spalaniu nie posiada środków smarujących jak to się dzieje przy benzynie przez co należy stosować przy gazie lepsze olej silnikowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Samochód zużywa trochę więcej oleju ponieważ LPG przy spalaniu nie posiada środków smarujących jak to się dzieje przy benzynie przez co należy stosować przy gazie lepsze olej silnikowe.

Sądzisz żeby przejść z półsyntetyka 10W40 na syntetyk 5W40?Zawsze miałem Mobil 10W40 nie wiem czy przechodzić na inny może lepiej uzupełniać braki raz na 1000km? Dolewam max 50 ml jak zaczyna kompik pokazywać i spokój na miesiąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przejdziesz na olej syntetyczny 5W40 to wyczyścisz silniczek i wtedy będzie pobierał olej. Najlepszym rozwiązaniem jest wymieniać olej co 10 kkm. Pozostań przy 10W40 ale zastanów się nad zmianą z Mobile1 na Valvoline MaxLife.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli przejdziesz na olej syntetyczny 5W40 to wyczyścisz silniczek i wtedy będzie pobierał olej. Najlepszym rozwiązaniem jest wymieniać olej co 10 kkm. Pozostań przy 10W40 ale zastanów się nad zmianą z Mobile1 na Valvoline MaxLife.

kolega ma racje, nie zmieniaj z nizszgo na wyzszy bo wtedy bedziesz mial problem. i olej max co 10 kkm. ja jezdze na 5w40 (lpg sekwencja) a przebieg juz ponad 200 kkm (wg licznika a faktyczny to grom wie) i praktycznie nic nie bierze (0,3-0,5l miedzy wymianami, komputer tylko raz mi mrygnal o olej po 9 kkm), jak dolewasz 50 ml na miesiac to nie wiele, chyba ze malo w tym czasie przejezdzasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

co 8 tys to lekka przesada chyba ze w dieslu oleje półsyntetyczne wymienia się co okolo 15 tys, a przy gazie niema potrzeby częstrzych wymian oleje mineralne co 10 tyś pełne syntetyki co 20 tyś a serwisy stosuja jeszcze większe przebiegi przy jezdzie na gazie nie odkłada się nagar w silniku więc częstrze wymiany oleju są niepotrzebne gaz równierz rozpuszcza istniejacy już nagar w silniku stad lekki wzrost zużycia oleju ,a silniki nie są smarowane ani benzyną ani gazem tylko olejem z miski olejowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności