Skocz do zawartości

Obroty biegu jałowego Zafira 2,2 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zauważyłem, że w mojej nowo zakupionej "fifce", Zafira 2,2 DTI błyska kontrolka ciśnienia oleju przy rozgrzanym silniku. Wizyta u mechanika zakończyła się całodziennymi oględzinami i wymianą czujnika ciśnienia i stwierdzeniem, że to była przyczyna. Wszystko OK tylko, że ja mam nieodparte wrażenie, że macher mnie robi w konia. Mianowicie odczuwam, że na biegu jałowym "fifka" po tej wizycie ma jakby zwiększone obroty. Podejrzewam, że jest jakaś inna przyczyna a podwyższenie obrotów miało na celu jedynie wygaszenie kontrolki.

Stąd moja prośba o pomoc i podpowiedź:

- gdzie i jak ustawia się obroty biegu jałowego

- ile obrotów winno być przy rozgrzanym silniku ?

 

Dodaję, że znam opcję: szukaj .... i znalazłem kilka tematów między innymi o zaworku w obudowie filtra. Nie wyczerpało to jednak moich wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co mi wiadome to obroty na biegu jałowym reguluje sie za pomoca komputera do ktorego podpina sie samochod... a ile obrotow troszke ponad 900/min. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Piękne dzięki ... deczko mi ulżyło... Konkretnie wiadomość " trochę powyżej 9000".

Na obrotomierzu faktycznie tak mam ale bliżej dychy. Ale czy tak na 1000% ma być :roll:.

Może przesadziłem i poprzedni właściciel ustawił optymalne obroty i kontrolka mrugała a macher zrobił tzw "siwy dym" :P żeby mnie nie denerwować ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

3 tygodnie temu miałem to samo w mojej zafirce i faktycznie przyczyną zapalania się kontrolki ciśnienia oleju po rozgrzaniu silnika i na biegu jałowym był wadliwie dzialąjący czujnik ciśnienia. Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy. Nadmienie że sam wymieniałem. Jeszcze dodam, że w 2 zakładach naprawczych nieżle mnie nastrzszyli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
WIKKAL: Okazuje się, że machery tak mają i to niezależnie od miejsca zamieszkania. Ja też swoje przeżyłem gdy powiedziałem, że błyska kontrolka od oleju. Ja niestety byłem zdany na łaskę i niełaskę Panów Mechaników. Po ich wypowiedziach już obliczałem ile zapłacę za wymianę silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

A ja potrzebuje pompe wtryskowa o numerze 070504213 :D Nikt tego nie naprawia , opel wstawial pompy a ponoc nie sprzedal technologii naprawy. jedyna pompa nienaprawialna nawet u wachowiaka:( Gdzie kupic uzywana , nie wspomne , ze najlepiej sprawna:(((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności