Skocz do zawartości

sonda lambda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam.wlasnie sie przywitalem z wszystkimi forumowiczami i odrazu wskoczylem tutaj bo mam klopot z corsaB 1.0. a mianowici;od jakiegos czasu autko zaczelo nierowno pracowac na zimnym jak i na cieplym silniku i zaczela palic sie od czasu do czasu lampka check,dodam tez ze po energicznym wcisnieciu pedalu gazu wystepuje cos w rodzaju dziury i po chwili dopiero wchodzi na obroty.po wpeciu kompa okazalo sie ze to sonda lambda i od tego czasu zaczelo sie wymienianie po kolei czyli sonda ,czyjnik temp. przeplywka ,swiece ,kable ,filtry i .......dalej nic!!czyli to samo... blad P0130 sonda lambda a jest NOWA!!podmienilem na inna i to samo,ale zauwazylem jedna rzecz-czemu ten check zaswieca sie tylko jadac pod gore zwlaszcza zmieniajac biegi z nizszego na wyzszy czyli jakby nie paczac w momenci zapotrzebowania na wieksza ilosc benzynki i teraz moja troche zdziwaczala teoria; pompa paliwa nie wyrabia i zmienia sie sklad mieszanki przez co nierowno pracuje i wywala mi ta sonde a moze wtryski??.sprostujcie mi myslenie jak sie myle i prosze o rade.dzieki z gory.

 

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 11:36 ]

aha i jeszcze jedno,podczas normalnej jazdy po zmianie biegu w momencie wcisniecia pedalu gazu wystepuje szarpniecie i dopero wchodzi w normalne obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

problem juz rozwiazalem i faktycznie przeplywomierz :?:. zalorzylem uzywke od znajomego i jak reka odja; smiga autko jak nowe,zadnej tzw. dziury pod noga po energicznym wcisnieciu pedalu gazu,zadnych szarpniec przy zmianie biegow,rowniutko pracuje silniczek az milo i wreszcie przestalo wywalac mi bleda na kompie sondy lambda.a tak nawiasem to polowie mechanikow pasowaloby pozamykac te warsztaty bo zamiast poszukac faktycznego problemu to naciagaja tylko ludzi na koszty bo zazwyczaj po wpieciu pod kompa mowi to co widzi a nie zawsze przeciez blad ktorego znajdzie program jest faktycznie odpowiedzialny za problem bo tak jak w moim przypadku ''cos jest nastepstwem czegos'' bo niby nowy przplywomierz ale jednak nie funkcjonowal prawidlowo zle obliczal mase powietrza i cierpiala na tym sonda ktora dawala o sobie znac ale tak to juz jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepływomierz to częsta przyczyna awarii w tych silnikach!!

 

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 13:27 ]

Jeżeli już trzeba zakupić przepływomierz to tylko oryginalny,podróbki sa do niczego i szybko padają!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no super..a ja się z tym borykam od kilku miesięcy.z takim samym problemem .zawsze jak jade pod góre to wlącza mi się check....i wiadomo sonda lambda...i nikt mi nie potrafił powiedzieć co to jest..tylko słyszałem opinie że nie mam w moim aucie jako takiego przepływomierza i to nie to..Co o tym myślicie???czy mam czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no super..a ja się z tym borykam od kilku miesięcy.z takim samym problemem .zawsze jak jade pod góre to wlącza mi się check....i wiadomo sonda lambda...i nikt mi nie potrafił powiedzieć co to jest..tylko słyszałem opinie że nie mam w moim aucie jako takiego przepływomierza i to nie to..Co o tym myślicie???czy mam czy nie

 

 

 

Ja myślę że masz u Siebie przepływomierz najlepiej to sprawdź sam,podnieś do góry maskę i się przekonasz :) Jest ona na przewodzie łączącym filtr powietrza z pokrywą przepustnicy,a raczej pomiędzy tymi elementami.Niewielki czujnik z wtyczką i przewodem do niego podłączonym.

 

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 15:49 ]

Albo inaczej zamieść zdjęcie silnika to Ci powiem czy masz czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tutaj mi pisali że nie mam przepływomierza tylko jakąś sonde MAP nawet nie mogłem znależć do mojego modelu silnika na allegro więc pewnie nie mam a silnik mam ECOTEC 1.6 16V x16xel 101KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności