Skocz do zawartości

lekko ściąga corsa B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

mam mały problem z Corsa B :?: . Jakieś 7-8 miesięcy temu miałem wypadek (dostałem w prawy błotnik z przodu z boku), potem blacharz i mechanik mi naprawili cały przód. No i było cacy, z tym ze koła się rozjeżdżały z przodu i opony nierównomiernie ścierało. Pojechałem na geometrie i zbieżność. Wszystko ustawili, było super przez parę miesięcy. No i od jakiś 4 tygodni trochę mi ściąga w lewo. Byłem na zbieżności jeszcze raz - idealnie ustawiona. Ciśnienie w oponach - idealnie. Myślałem, że może zacisk z lewej strony "mocniej" trzyma, także mechanik pościągał, poczyścił, chodzą super ale nadal tak samo ściąga. Koła są okej - nowe wyważone opony, felgi też proste.

Już naprawdę nie wiem co może być. Jak wiecie co jeszcze można zrobić to proszę o info.

 

Pozdrawiam,

Leszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykałem się z sytuacjami, że potrafili ustawiać zbieżność przy uszkodzonym elemencie zawieszenia np. sworzniu (na takich fachowców niestety można trafić). Możliwe że masz luz na nim (najlepiej było by podjechać na trzepaki i to sprawdzić). Inną możliwością byłoby uszkodzone urządzenie do ustawiania. Po pewnym ustawieniu "komputerowym" zbieżności auto zaczęło ściągać, zaczął się problem z odbijaniem kierownicy po zakrętach (Przy czym po wcześniejszych ustawieniach było o.k.) okazało się, że urządzenie nawaliło. Bo po ustawieniu w innym miejscu (laserowo) wszystko powróciło do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie to raczej nie wina sprzętu w warsztacie, bo ustawiałem w jednym i sprawdziłem potem w drugim i było ok. Gdzieś wyczytałem, żeby przełożyć koła miejscami i zobaczyć czy dalej będzie ściągać. Bo może to sie opona uszkodziła (np. po wjechaniu w dziurę). Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam,

Leszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Zgadzam sie!:?: przełóż koła jesli masz kierunkowe opony to pozamieniaj przód na tył... lub jesli masz niekeirunkowe to pozamioeniaj lewa przednia z prawa przednia... jeśli wtedy bedzie ciagło w druga strone tzn opona badz felga.... jeśli dalej bedzie tak samo tzn ze coś ze zbieżnościa... miałem podbny problem i okzało sie ze to defekt felgi.... sprawdz to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakieś 7-8 miesięcy temu miałem wypadek (dostałem w prawy błotnik z przodu z boku), potem blacharz i mechanik mi naprawili cały przód. No i było cacy, z tym ze koła się rozjeżdżały z przodu i opony nierównomiernie ścierało. Pojechałem na geometrie i zbieżność. Wszystko ustawili, było super przez parę miesięcy. No i od jakiś 4 tygodni trochę mi ściąga w lewo. Byłem na zbieżności jeszcze raz - idealnie ustawiona. Ciśnienie w oponach - idealnie. Myślałem, że może zacisk z lewej strony "mocniej" trzyma, także mechanik pościągał, poczyścił, chodzą super ale nadal tak samo ściąga. Koła są okej - nowe wyważone opony, felgi też proste.

Już naprawdę nie wiem co może być. Jak wiecie co jeszcze można zrobić to proszę o info.

 

Witam.

W Twoim aucie problem nie polega ani na zbieżności ani na geometrii. Powodem ściągania auta jest przesunięcie zdłużne któregoś z kół. Obrazowo mówiąc, odległość pomiędzy progiem i kołem z jednej i drugiej strony auta jest inna. Pomimo że koła będą jechały równo, pomimo że kąty nachylenia kół będą identyczne oraz wszystkie inne sprawy typu ciśnienie w oponach itd. - auto nadal będzie ściągało.

Wiem co mówię, bo mam identyczny problem z moim autem :roll: Mam dokładnie to co Ty, wszystko jest posutawiane a autko ściąga w lewo. Okazało się, że naprawa blacharska została wykonana byle jak i koła nie siedzą idealnie w nadkolach. Czyt. to co napisałem wyżej. Umówiłem się już z dobrym blacharzem, mamy zamiar wrzucić auto na ramę i sprawdzić wszystkie punkty wymiarowe podłogi, a tam gdzie to będzie potrzebne - nadciągniemy. Po tej operacji - rozpórka na przednie kielichy i ponowne ustawianie wszystkich parametrów. To samo radzę zrobić Tobie. Tylko w ten sposób powrócisz do fabrycznych ustawień i normalnego zachowania auta na drodze.

 

[ Dodano: Nie Mar 23, 2008 11:08 ]

No i jeszcze jedno...

Możesz mieć też zupełnie inny problem. Otóż możesz mieć skrzywioną tylną belkę w swojej Corsie, a zatem i przestawioną zbieżność kół tylnych co może być też powodem ściagania. Warto to sprawdzić za pomocą urządzenia do ustawiania geometrii z czujnikami laserowymi przykręcanymi do wszystkich 4 kół samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

videlec_21, Możliwe, że ma to miejsce i u kolegi ale tak jak przeczytałeś - leszekb,

Wszystko ustawili, było super przez parę miesięcy

Jeżeli takie uszkodzenie miałoby miejsce to dlaczego przez te kilka m-cy było o.k.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzuc opony. jesli dalej bedzie sciagac , to postaraj sie o komplet kol z innego auta , jesli na innych kolach bedzie sciagac , znaczy ze masz krzywa karoserie , badz problem z zawieszeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no więc tak: przerzuciłem koła - nic sie nie zmieniło.

wstawiłem letnie alu - nic sie nie zmieniło.

 

chyba już "ten typ tak ma" ... bo innego wytłumaczenia nie widzę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności