Skocz do zawartości

Felgi "16 czy "17 Astra F Cabrio


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chciałbym założyć do mojej Astry F Cabrio nowe felgi. Teraz jeżdżę na "15 (opony 195/55/15), ale zastanawiałem się nad "17. Jednak po obejrzeniu kilku zdjęć na seryjnym zawieszeniu i takich felgach, to wygląda ona jak na szczudłach Pomyślałem więc, że może lepiej byłoby dać 16-calowe felgi + opony o niższym profilu i może już efekt będzie lepszy ? (chciałbym zostać przy seryjnym zawieszeniu). Proszę o poradę, jaki rozmiar oponki byłoby najlepiej założyć przy felgach '16, żeby i fajnie wyglądały, ale i były odpowiednie.

Pozdrawiam

 

P.S Sorry, jeżeli powieliłem temat, ale przy szukaniu starszych nie znalazłem tego, czego szukałem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja w astrze II mam 16 cali + 205/50 i powiem, że na dziurach lub jak jest seria górek i auto się rozbuja to przód opon ociera o nadkola, więc warto to też wziąć pod uwagę.

Kółka wyglądają bardzo ładnie, na tym profilu, z resztą zobacz sam http://digart.img.digart.pl/data/img/47/16/download/1678455.jpg

 

pozdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam,tez mam 16"kola ,opony 205/50 i nic nie ociera nawet gdy autkiem zabuja na dziurach jeszcze mi sie to nie zdarzylo,mam seryjne zawieszenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PawelSzczecin, Witam!

 

Kolego ja mam tez opla astre f-carrio mam aulfelgi 16" borbrty z rantem a oponki mam dobrane R16 40/215

 

I naisze ci ze efekt jest zaj.....sty

 

Pozdrowienia dla bezdasznika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem, odgrzewam kotleta, ale teraz jestem (prawie) zdecydowany na zmianę felg na '17 calowe i właśnie... Nie znam się za bardzo na tych oznaczeniach, ale w aukcji jest napisane, że ET mają 40, a chyba w Astrach jest ET35 (nie wiem, czy na pewno) i teraz pytanie, czy będzie to miało jakieś negatywne znaczenie ? Czy wejdą elegancko i nie będą nigdzie obcierały, itp. ?

 

Dane z aukcji:

 

ET40

7J (SZEROKOSC)

PIASTA 57,1

LUB NA ZAMOWIENIE

56,6

 

 

Proszę o odpowiedź, bo aukcja niedługo się kończy ???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam w szczecinie gdzeis jakiegos sklepu "stacjonarnego" z felgami

kumpel tez kupowal przez neta fele do swojej astry - dzwonil do sprzedawcy ten mu wszystko tlumaczyl itp. ale na koniec powiedzial ze przy zakupie takich wielkich i niestandartowych rozmiarow to przed przymierzeniem do auta nigdy nie ma 100% pewnosci ze podejdzie - auto moze miec juz siadniete sprezyny - moglo byc gdzeis klepane i naprzyklad nadkole nie jest idealnie wyprofilowane itp.

dlatego najlepiej to zawsze jest podjechac przymierzyc z ta opona na ktorej chcesz jezdic -bo opona oponie tez nie jest rowna i wtedy bedziesz wiedzial czy obciera czy nie

botak to mozan gdybac

a najlepiej to jak ci sie stanei tak jak mnie - ze zamowisz cos innego a przez pomylka przysla ci cos drugiego - wtedy znowu niepotrzebne problemy i strata czasu

no i drugi problem to gwarancja - kumpel se kupil na necie do signum felgi i po rku zaczela z niach farba schodzic - dzwoni na numer z faktury ale firma juz nie istnieje

to samo moze sie stac jak kupisz w normalnym sklepie - ale wtedy przynajmniej wiesz gdzie szukac

 

troche sie rozpislalem ale mam nadzieje ze przemyslisz temat z zakupem felg z netu i nie bedziesz potem zalowal - ze chciales zaoszczedzic 100zl a potem tyle siwych wlosow ci przybedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek, dzięki za odpowiedź. Właśnie w Szczecinie porządnych sklepów z felgami jest jak na lekarstwo (chyba, że ja jakiś nie znam). Te felgi są wystawione przez jakąś firmę, która ma ponad 2000 komentarzy i praktycznie zero negatywów, więc z tym (może) byłoby OK 8) Co do sprężyn i amortyzatorów, to i tak na wiosnę chciałbym wsadzić nowe, więc myślę, że z tym też nie byłoby problemu. No, ale właśnie, trzeba by było zrobić tak, jak napisałeś, czyli włożyć felgę o takich parametrach i wtedy można zamawiać... Muszę się głęboko zastanowić, ehhhh :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze myslisz

a cco do zawieszenia to moze jednak lepiej najpierw je zrobic - bo moze sie okazac ze nowe srezyny beda troche nizsze lub wyzsze - wtedy ci tez podejdzie inna felga a i zachowanie auta na dolach i obcieranie duzyhc felg bedzeisz umial lepiej wykluczyc jak zawieszenie bedzie juz zrobione

bo terza przymierzysz 17 i okaze sie ze obciera jak wjedziesz w dziura i kupisz 16 - amoze sie okazac ze na dobrym zaiwszeniu to 17 by nie obcieralo i potem sie bedziesz wkurzal

 

a moze poprostu podjedz do "byle jakiego sklepu z felgami" i tam przymeirzaj felgii opony na tym - wtedy bedzoezs wiedzialcoci podejdzie i potem tego mozesz szukac na necie

ja tez jakdo malucha zakladalem alu 13 i dotego opony to robilem takie testy na 4 roznych felgach i oponach ale 13" drugiej 13" z inna opona bylo nierowne - jedne tarly inne nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności