Skocz do zawartości

Opony Opel Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

do sigmum mozna i fele 16 wsadzic

Mój "złomek" jeździ na 205/55/R16 - taki rozmiar figuruje jako dopuszczalny dla zimówek.

Podobnie całą zimkę prześmigałem na takim rozmarze co Tajga.

Lato w ubiegłym roku na 225/45/17 się przetaczałem, ale wiadomo drogi w RP zostawiają wiele do życzenia, więc się przestawiłem na 215/50/17 - osobiście wolę 16` bo to koleiny itp. to bardziej wybierają. Lecz wiadomo autko musi też wyglądać, więc nie ma to jak 17`.

W rozmiarze 215/50 jakoś to ładniej wygląda - laczek estetyczniej leży na całej feldze i się lepiej komponuje z nadkolami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój obiecany paszport od signumka - fabrycznie na 18':

 

punkt 32 to fabrycznie a punkt 50 to zalecane zamienniki.

 

Usumęłam linki pkt 11.1 regulaminu

 

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 20:28 ]

punkt 12.2 - mogę zamieszczać moje zdjęcia. Nie są one elementem książki serwisowej i są niepowtarzalne - moje i dotyczą mojego samochodu. Parametry i dane tam zamieszczone są ogólnodostępne w książkach np "sam naprawiam....." lub w kalkulatorach dotyczących zamienników opon.

 

Ale ok. Wracając do tematu:

opona TYLKO letnia max rozmiar:

- 225/45R18 na feldze 7 1/2Jx18ET41.

- 215/50R17 na feldze 7Jx17ET39/41

 

zamienniki:

- 225/45R17 felga 7Jx17ET39/41

- 205/55R16 felga 6 1/2Jx16ET39/41

- 215/55R16 j.w.

- 195/65R15 felga 6 1/2Jx15ET35

 

mam nadzieję, że teraz regulamin nie będzie naruszony, a z informacji ktoś skorzysta.

 

[ Dodano: Czw Kwi 22, 2010 06:47 ]

Odświeżę temat.

 

Koledzy, mam pytanie odnośnie wrażeń z jazdy na oponkach 225/45/R18, a mianowicie:

- czy układ kierowniczy jest bardziej wrażliwy na stan nawierzchni drogi a w szczególności na koleiny.

 

Ja osobiście mam wrażenie, że na koleinach autko troszkę szarpie kierownicą na boki... na równej nawierzchni jest ok. Na przeglądzie nikt nie mówił nic o niesprawnym zawieszeniu więc to raczej wpływ szerokich opon? Obecnie ciśnienie mam 2,5 czyli w pobliżu ECO.

 

[ Dodano: Czw Kwi 22, 2010 11:39 ]

Diabli nadali.. pomyliłem kierunkowość opon !

Wieczorkiem przekładka i się zobaczy. Powinno być OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

w signum 1,9 cdti mam opony 215/50/17 na alu i teraz chcę kupic zimówki jaki najlepiej rozmar węższe?

zamiennik to 205/55R17,ale tu ceny zaczynaja się od 6 stów

twój rozmiar to ceny o stówę mniej

sam wybierz,co lepiej się opłaci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja znalazłem, że 205/55/17 są tańsze niż 215/50/17. Czy ktoś się orientuje czy mogę założyć gumę 205/55/17 na alufelgę, na której była wcześniej 215/50/17? Opony same w sobie są mega drogie, więc nie chcę w tym sezonie wydawać jeszcze kasy na felgi.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ja znalazłem, że 205/55/17 są tańsze niż 215/50/17. Czy ktoś się orientuje czy mogę założyć gumę 205/55/17 na alufelgę, na której była wcześniej 215/50/17? Opony same w sobie są mega drogie, więc nie chcę w tym sezonie wydawać jeszcze kasy na felgi.

 

Nie podałeś jaką masz szerokość felgi? 205 możesz zastosować na felgę o szerokości od 5,5" do 7" .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem o tym. Przy samochodzie będę dopiero wieczorem, żeby móc to sprawdzić, ale mam takie dość popularne alufelgi, które widziałem w kilku signumkach. W sieci znalazłem kilka fotek:

http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C15/96/92/C15969228_1.jpg

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/content/repository/images/zdjeciastare/Signum1_d.jpg

http://opel.resmoto.com/opisy/signum/signum_prez/opel_signum_01.jpg

 

Jeśli by ktoś wiedział co to za rozmiar, to byłoby super :( To co się dzieje za oknem dzisiaj, to istna masakra, więc muszę zamówić oponki jak najszybciej. Nie wiedziałem, że felgi mają rozmiary :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jeśli by ktoś wiedział co to za rozmiar, to byłoby super

Z tego co się domyślam to masz szerokość felgi 7" ale to musisz sobie sprawdzić :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi, podałeś, że zamiennik dla 215/50/17 to 205/55/17, ale znalazłem zalecane opony dla mojego Opelka i tego rozmiaru tam nie ma. Skąd masz te informacje, że taka guma może być? Kolega mi mówił, że kiedyś do Omegi kupił oony, które miały inne wymiary niż zalecane i nie dało się jeździć... Rozmiar podany przez Ciebie na pewno będzie pasował?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności