Skocz do zawartości

Meriva A Z16SE - niska temperatura silnika


Gość rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Kupiłem żonce ostatio Merive z niezniszczalnym silnikiem 1.6 8V.

Od początku był problem z temp silnika. Była za niska. Wczoraj został wymieniony rozrząd wraz z pompą i termostatem Wahlera. Problem nie ustąpił, przeszukałem już internety i widzę że z tą temperatura wszyscy mają bal. Jedni piszą że tak one mają, inni że termostaty takie kiepskie, jeszcze indziej znalazłem że ktoś gdzieś zalutowuje dziurkę na kołnierzu termostatu, bo przez nią płyn leci, jeszcze gdzieś indziej że zakładają termostaty od Renault 5. Głowa już od tego boli. 

Problem jest taki że podczas normalnej jazdy rzadko kiedy wskazówka temp wchodzi przynajmniej na 80st. Jak auto chodzi na jalowym potrafi wskoczyć ponad 90st aż włącza się wentylator. Po ruszeniu znów spada. Sytuacja jest odwrotna jak przyjadę autem gdzie wskazówka praktycznie leży. Zgaszę silnik, poczekam chwilę, przekręcę zapłon i temp rośnie na 85st, zapale, pompa ruszy i spada poniżej 80 i tak w kolo. Ogrzewanie niby jest, ale nie wiem jak będzie się zachowywać w zimie? Zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem wskaźnik nie oszukuje o te 10st? Bo przy pomiarach laserowym termometrem silnika jest 90st a na postoju dobija nawet ponad 100 i włączaja się wentylator. Głupieje już od tego. Całe życie poruszam się BMW i tam jak wskazówka temp osiągnie pion to nie odchyli się nawet na milimetr. A tu tańcuje ciągle jak szalona. 

 

Mechanik mi podpowiada żeby założyć drugi termostat na przewód przy chłodnicy i tyle. 

Edytowane przez rafal735r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

Nie patrz na czujnik.

Termostat jest z lewej strony a czujnik z prawej przy uwaga wejściu zimnego z chłodnicy. Tal ci sie wydaje ze jest zły termostat ale w efekcie nie czytasz temp termostatu a wejscia na glowicy. Tam jest kosmos rozbieżność. Po otwarciu termostatu lodowaty płyn zalewa czujnik. Dla tego na blacie widzisz takie oscylacje i gdy termostat sie otwiera temperatura leci do dolu. Zobacz reka kiedy otwiera sie termostat. Na chlodnicy przy wejsciu a nie na wężu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem temp jeszcze raz. Mierzyłem temp laserowym termometrem w miejscu gdzie jest termostat. Nagrzewa się równomiernie, przy 92-93 otwiera się bo chłodnica robi się ciepła, a na desce ledwo 80st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności