Skocz do zawartości

Corsa B Obrotomierz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hej mistrzowie!! :) Mam jeszcze jedno pytanie; posiadam corsinke z 94r. 1.2 motor 45konny i seryjnie nie wychodzily w nim obrotomierze... :lol: I chcialem kupic obrotomierz na allegro w kubelku (czy jakos tak) tylko ze niestety nie wiem jak go podlaczyc i na co musze zwrocic uwage przy kupnie?? Mozecie mi cos doradzic albo napisac jak to podlaczyc zeby wszystko ladnie gralo? a i jeszcze jedno jak patrzylem na allegro to sa tam obrotomierze do 8.000 obrotow a z tego co wiem to corsy sie kreca max do 7.000 czy to w czyms koliduje ze nie bedzie pokazywal dokladnie czy jednak moze byc?? Prosze o pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym to nie przeszkadza. Obrotomierz podpina się pod styk cewki zapłonowej lub pod przewód impulsowy komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a wie ktos moze gdzie sie znajdje ta cewka zaplonowa?? Bo ja jestem jeszcze mlodym kierowca i nie za bardzo sie orietuje... :lol: Ps. i jak to dokladnie podpiac??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

schemat podlaczenia znajduje sie z obrotomierzem sa tam zwykle dwie masy , jeden plus na zasilanie po mstacyjce, drugi plus na podswietlanie tarczy i jeden przewod na impuls z cewki. pamietaj ze pod cewke podlaczamy sie popd minus. Polecam obrotomierze AUTO GAUGE , ja mam taki zamontowany u siebie w corsie 1,4 i wskazania jego porownywalem z odczytem z komputera , jest naprawde doklady.

 

[ Dodano: Sro Mar 26, 2008 16:50 ]

a i na umiejscowienie obrotomierza polecam lewa strone kokpitu, mozna tam przewody wlozyc w kratke od nawiewu (nie ta na szybe boczna , jest tak taka nieregulowana w desce rozdzielczej). Pozatym wszystkie napiecia od stacyjki i od sterowania swiatel ida do wlacznika swiatla wiec nie trzeba rozcigac przewodow daleko, no poza tym do cewki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

ja bym proponował koledze kupić całe zegary z obrotomierzem ..... wszystsko pasuje jak ulał.... oczywiśice trzeba popatrzeć na to czy licznik mamay na linke czy impulsowy.... demontaz i montaz jest banalny.... no chyba że ktos woli własna inwencje tworcza http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif to pochwalam!:-(

 

[ Dodano: Sro Mar 26, 2008 22:03 ]

http://forum.opel24.com/corsa-12-94r-vt14211.htm?highlight=qyniana+zegar%F3w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Podepnę się pod temat.

 

Posiadam Corse 1.0 12V także bez seryjnego obrotomierza. a chciał bym takowy mieć. Czy jest możliwość ich zamontowania w tym modelu bez żadnych przeróbek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Czy jest możliwość ich zamontowania w tym modelu bez żadnych przeróbek ?

Ja u siebie zamontowalem bez przerobek... Masz licznik na linke czy elektroniczny??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności