Skocz do zawartości

Niepewne prowadzenie, Astra G kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Pojawił mi się wczoraj mały problem. Kupiłem autko miesiąc temu, generalnie wszystko OK, sprawdzone przed zakupem w ASO, potem przegląd i wymiana części eksploatacyjnych u "swojego" mechanika. Prowadzi sie dobrze, ale wczoraj kiedy spadło u mnie dużo śniegu, jak jechałem do pracy i na drodze zalegało dużo błota pośniegowego (chlapa) zauważyłem że powyżej 60 km/h ucieka mi tył. Auto zaczynało tańczyc po drodze. Objaw mija mniej więcej poniżej 60 km/h. Dodam, że na mokrym, w deszczu czy suchym wszystko jest w porządku. Auto jest na zimówkach. Wczoraj sprawdziłem od razu ciśnienie w kołach, było OK. Zauważyłem też ciekawą rzecz. Auto jest z 2003 r. opony to Michelin Alpin, rok produkcji 2000 więc trochę stare (na dwóch w ogóle rok produkcji nie do odczytania). Stan opon taki sobie, bieżnika jeszcze troche jest, guma mocno spękana. Tak czy inaczej na przyszły sezon czeka mnie zakup nowych.

Pytanie czy myslicie, że to wina opon? Stara guma może dać taki efekt (tak jakby woda czy to błoto nie było odprowadzane dobrze spod opon)? Może coś z zawieszeniem? Luzów wielkich nie stwierdzono na przeglądzie, nie sprawdzałem zbieżności i geometrii.

 

Z góry dzięki za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona może nie dawać rady odprowadzać do tego dodać lżejszy tył i może zarzucać,z drugiej strony błoto posniegowe zawsze zmusza do wolniejszej jazdy.według mnie wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

opona może nie dawać rady odprowadzać do tego dodać lżejszy tył i może zarzucać,z drugiej strony błoto posniegowe zawsze zmusza do wolniejszej jazdy.według mnie wszystko jest ok.

Zgodzę sie co do wolniejszej jazdy w błocie pośniegowym, jednak wiele aut jechało szybciej ode mnie, w poprzednim samochodzie też nie miałem takich odczuć, prowadził sie pewniej w takich warunkach, z prędkościami w granicach rozsądku oczywiście.

Gumy na pewno zmienię na przyszły sezon i zobaczę co wtedy, teraz jeszcze te dwa tygodnie wytrzymam, a w garażu czekają nowe alu i oponki letnie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Jaki silnik bo jak diesel 2.0 to już dostałeś odpowiedź.

Auto będzie ciężkie z przodu i będzie tyłem zamiatać - szczególnie kombi

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jaki silnik bo jak diesel 2.0 to już dostałeś odpowiedź.

Auto będzie ciężkie z przodu i będzie tyłem zamiatać - szczególnie kombi

 

Pozdrawiam

Benzynka 1.6 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności