Skocz do zawartości

Problem z prawym ksenonem - pozycjonuje się, gdy nie powinien (bez AFL)


Gość olafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
To mój pierwszy post na forum, więc najpierw chciałbym wszystkim powiedzieć: Cześć!

 

Od jakiegoś czasu mam problem z prawą lampą ksenonową (strona pasażera), którego nie potrafię rozwiązać.
Samochód: Vectra C 2007, polift, 1.9 CDTI, 150km
Lampy: Pojedynczy ksenon, bez AFL i doświetlania zakrętów

 

Problem: Prawa lampa wariuje: opada i podnosi się, dokładnie tak, jakby się pozycjonowała, ale robi to zarówno w czasie jazdy, jak i na postoju.
Co zauważyłem:
-może być to związane z prądem, masą itp, ponieważ lampa ma skłonność do wariowania na niskich obrotach oraz na postoju w czasie, gdy obciążam auto wspomaganiem kierownicy

-lampa zwariowała również, gdy na postoju włączyłem światła drogowe, czyli znów w czasie obciążenia ładowania akumulatora

-podczas uruchamiania silnika i świateł, obydwie lampy pozycjonują się poprawnie. Obydwie idą w dół, potem w górę, a następnie ustawiają się równo

Co sprawdziłem:

-kod błędu Op-Com: U1113-00 brak komunikacji z modułem prawego światła sterowanego

-ładowanie na postoju z działającym odtwarzaczem CD, światłami i nawiewem na 3 (klimatyzacja wyłączona): 13,8 - 13,9 V

-zamieniłem miejscami żarówki ksenonowe. Dalej świruje prawe światło

-bezpieczniki obok akumulatora sprawdzone

-wymontowałem moduł bezpieczników i pod spodem wszystkie kable i styki wyglądają bardzo dobrze.
-sprawdziłem wtyczki obu lamp oraz przewody (tak głęboko, jak tylko się dało zdjąć izolację/peszel) i wyglądają OK.

-wykasowałem błąd i nie ruszałem nic. Błędu nie było, aż do ponownego obciążenia ładowania, czyli kilkakrotnego kręcenia kierownicą na postoju.

-przeczyściłem połączenia masy akumulatora na spodzie pod akumulatorem oraz sprawdziłem przewody do karoserii. Wyglądają OK.

 

Proszę o sugestie, co sprawdzić w następnej kolejności, bo kończą mi się pomysły.

Plan na jutro może być taki, że wymontuję prawą lampę, ale jak mam zrzucać zderzak i wyciągać reflektor, to najpierw chętnie poznam inne pomysły ;)

Edytowane przez olafik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Problem rozwiązany z pomocą osób z forum Vectra clubu. Gdyby ktoś z Was, podobnie jak ja, nie mógł namierzyć takiej dziwnej usterki, to sprawdźcie moduł elektroniczny wewnątrz lampy, pod najniższą zaślepką, podłączony do silniczka poziomowania świateł. Moduły nie są zamienne miejscami i są zalogowane jako prawy/lewy. Numery: 89390919 - lewy i 89390920 - prawy. Ciężko ten moduł kupić osobno w Polsce. Znalazłem na eBay we Włoszech za 15€. Wymieniony. Problem rozwiązany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności