Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie silnika A20NHT


Gość parkerinio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość parkerinio

Witam!

Od czerwca jestem posiadaczem:

OPEL INSIGNIA 2.0 TURBO 220KM 4X4 SPORT

ROK PRODUKCJI : 2009

PRZEBIEG : 110 TYŚ. KM

SILNIK A20NHT

Dodam na początku, że w samochodzie od nowości nie był wymieniany rozrząd. Producent podaje, że należy wymienić go przy 150tys. km przebiegu. Czekać do 150tys. czy wymienić już teraz? Mój mechanik mówi, że wszystko z nim jest ok i bez sensu jest to wymieniać jeżeli nie daje żadnych objawów. Natomiast na forum czytałem, że łańcuchy rozrządu w tym silniku często ulegają zerwaniu powodując duże zniszczenia i należy go szybciej wymieniać. I kogo tu teraz słuchać??

Jako, że nie znam za bardzo tego silnika, chciałbym zadać kilka pytań odnośnie funkcjonowania tej jednostki.

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na sam początek to proces odpalenia samochodu na zimnym silniku. Po odpaleniu auto chodzi głośniej niż normalnie i wskazówka na obrotomierzu jest nieco ponad 1000 obrotów. Ten stan utrzymuje się około minuty po czym samochód wycisza swoją pracę i obrotomierz schodzi poniżej tysiąca obrotów. Czy jest to normalny objaw? Jeżeli nie, to co on może zwiastować? 

 

Drugą rzeczą, która mnie dość niepokoi jest cykanie pochodzące z silnika. Cyka i na zimnym i na ciepłym i jest to dosyć słyszalne. Nie są to odgłosy metaliczne. Czy to również jest normalnym objawem?

 

Kolejnym dziwnym objawem jest jakby lekka pojedyncza wibracja, która pojawia się tylko podczas postoju, gdy samochód stoi na biegu jałowym. Czego może być to objaw?

 

Ostatnim elementem, który jest bardzo dziwny jest delikatne ''podskakiwanie''  / trzęsienie samochodu jadąc powoli około 40-50km/h nie zależnie od biegu. Jest to najdziwniejszy objaw, który dość mocno mnie nie pokoi. Czego to może być objawem? Co prawda problem ten zaczął się, gdy napompowałem opony 17 cali na 2.4 bara (przód i tył). Może to za dużo do tego rozmiaru?

 

Wiem, że jest tu sporo pytań, ale jestem dosyć szczegółowy jeżeli chodzi o samochód. Niestety nie znam się za dobrze na mechanice samochodowej, dlatego bardzo proszę o pomoc drodzy forumowicze i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności