Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika, dziwne patenty odmy


Gość Kulkerson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, witam się bo to mój pierwszy post.

 

Tak, przeszukałem forum, a nawet wujek google nie zna odpowiedzi na moje wątpliwości.

Silnik 2.2 direct 114kW, Signum 2004 rok, benzyna.

Kupiłem z nierówną praca silnika, zarówno sprzedawca, jak i objawy wskazywały na wymianę świec i cewki zapłonowej (tego panelu nakładanego na moduł ze świecami). Autku brakuje mocy, na niskich obrotach pracuje nierówno, przy włączaniu silnika trzeba było lekko depnąć gaz, na niektórych biegach się lekko dusił i czasami przy mocniejszym naciśnięciu na pedał gazu słychać te polonezowskie stukoczące warczenie silnika, if you know what I mean.

Świece wymienione (o muj BOSCHe) dały lekką poprawę (po odpaleniu nie gasnie, jak mu się nie da lekko w palnik), ale zaczął lekko podsmażać frytki na oleju (zeszło go na tyle w ciągu jednego weekendu, że kontrolka poziomu słusznie zaalarmowała o niskim poziomie). Kupiłem już panel i jak tylko przyjdzie, wymienię skurczybyka i zobaczę, czy coś się poprawi. Doleję oleju oczywiście też, 10w-40, jeśli pozwolicie (jeśli nie, to podajcie lepszy, wymienię)

Do tej pory temperatura oleju w porządku.

 

Ale...

 

Z bratem przyglądnęliśmy się bliżej czemyś, co przykuło naszą uwagę. Na załączonym foto normalna sytuacja - odma podłączona pod górną pokrywę (zaznaczone na żółto).

Tymczasem u mnie pod pokrywę podłączony był wężyk wpuszczony aż pod podwozie auta (zaznaczone na czerwono), a sam wężyk od odmy został zaślepiony śrubą (wężyk na niebiesko i śruba na czarno).

 

Odma normalnie zasysa powietrze, więc raczej działa, przy wyciąganiu bagnetu czy odkręcaniu korka od oleju nie słychać zasysu, wiec chyba wszystko ok, tylko pytanie brzmi: po co? Jakaś technika ukrywania wady silnika, januszowanie, wiejski tunung?

 

 

Dajcie znać co myślicie. W obu sprawach.

odma.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności