Skocz do zawartości

Dzwonienie silnika/turbiny Astra H 1.3 gtc cdti


Gość Bobby

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Mam następujący problem z moją astrą. Występuję dziwne "ćwierkanie"/dzwonienie z okolicy silnika. Link do filmiku z tym dźwiękiem https://megawrzuta.pl/download/160fe901cf06b2099a10aec4b21586ee.html. Objaw ten występuję czasami i nie ma żadnej zależności. Po chwili potrafi sam ustąpić i już się nie pojawić. Astra od początku kiedy ją posiadam ma straszne braki mocy w dolnym zakresie obrotów. Sprawdzony osprzęt (paski, napinacz, rolki),  odma olejowa zaworów, z korkiem i bagnetem podczas pracy silnika nic niepokojącego się nie dzieje, EGR,  pod kompem turbina,  węże podciśnienia, zero błędów pod kompem. Mechanik obstawia, że może być coś z turbiną i może wydawać z siebie takie dzięki oraz łączy to z brakiem mocy w dolnym zakresie obrotów. 
W okresie 12 miesięcy zrobione kompletne sprzęgło i rozrząd, olej paski filtry. 
Macie jakieś pomysły ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam ten sam silnik i brak mocy w dolnym zakresie oraz ćwierkanie przy dodawaniu gazu jeśli o takie ci chodzi. Brak mocy mam przez czipa który był zrobiony na 110 koni według mechaników od Opli problem leży w regulacji turbiny którą powinna być dostosowana po zrobieniu czipa nie znam się za bardzo na tym ale to usłyszałem. Moja załącza się przy 2tys obrotow. A ćwierkanie mam po wymianie paska i jest to dźwięk napinacza przez zatarte łożysko. Na starym rozciagnietym pasku był ok a po wymianie na nowy od razu pojawił się kanarek pod maską. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spróbujcie rozruszać sztangę, być może geometria stoi. 

Można zrobić hak z pręta i zahaczyć o cięgno przy turbo i ruszać mocno do góry, nic nie trzeba odkręcać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sztanga pracuje góra dół tak jak powinna ale nie jest wyregulowana i podciśnienie które się tworzy za późno ja rusza przez to turbina wstaje od 2 tyś nie wcześniej. Nie chce tego sam ruszać bo mogę rozregulowac i będzie problem. Podobno ruch sruby o pol obrotu robi duza roznice, a w serwisie troche to kosztuje. Wiec jesli chodzi o mnie to jezdze tak jak jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kapsel napisał:

U mnie sztanga pracuje góra dół tak jak powinna ale nie jest wyregulowana i podciśnienie które się tworzy za późno ja rusza przez to turbina wstaje od 2 tyś nie wcześniej. Nie chce tego sam ruszać bo mogę rozregulowac i będzie problem. Podobno ruch sruby o pol obrotu robi duza roznice, a w serwisie troche to kosztuje. Wiec jesli chodzi o mnie to jezdze tak jak jest. 

Jak masz Op-com'a to można spróbować,  w pomiarach masz ciśnienie żądane i otrzymane.  Ja bym spróbował,  regulować tak by 

jak u mnie było ok 20kpa różnicy + - (3bieg 1000rpm i but). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności