Skocz do zawartości

Opel Astra J 1.4 Turbo 140KM (A14NET) - Sinusoidy w doładowaniu


Gość hapvlz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ponownie wszystkim :-)

 

Tak jak na poniższych wykresach widać, sinusoida jak byk w doładowaniu rzeczywistym.

 

Zielony - Ciśnienie obliczone przez komputer (Żądane)

Niebieski - Ciśnienie rzeczywiste (Otrzymane)

Czerwony - RPM 

 

Każdy z testów to był: Trzeci bieg, około 2k RPM i pedał w podłogę.

Podczas jazdy nie czuć tych sinusoid, auto się ładnie zbiera, nie narzekam, jest luxus. 

 

Po prosu rzuciło mi się w oczy podczas testów, i mi się nie podoba to :)

Ważne wspomnieć jest to że auto jest po chip tuningu na 161 KM / 270N

 

Niestety głupi byłem że nie zrobiłem logów przed chipem i po, tylko dopiero teraz mnie podkusiło :)

Narazie nie będę pisał co już testowałem/wymieniałem, chciałbym usłyszeć wasze propozycje aby nikogo nie sugerować na odpowiedz.

 

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jakieś inne dodatkowe parametry, to da się zrobić.

Oczywiście żadnych błędów nie ma. Pomiary były robione na benzynie.

 

Dziękuje bardzo za pomoc :+1:

 

944440655_WhatsAppImage2021-01-23at19_20_27.thumb.jpeg.4b9e6e82f64bc94974ddb3198da4f982.jpeg

 

1777716715_WhatsAppImage2021-01-23at19_20.27(2).thumb.jpeg.c4f6436c095cc80519ecc63eaf7f7574.jpeg

 

521938017_WhatsAppImage2021-01-23at19_20.27(1).thumb.jpeg.135c0e01ceb8a593f3fc5e7cd12c0848.jpeg

 

Edytowane przez hapvlz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość dawidHMR

Mam ten sam problem w tym samym silniku i tez po chip tuningu ttlko u mnie wystepuje zbyt duzo powietrza w mieszance niz jest to potrzebne, nie mam pojecia o co chodzi a na hamowni wychodzi mi cos takiego ze przy 3tys obrotow do 3400mam nagly spadek mocy w dol i znowu leci do gory. Nie mam pojecia co sie dzieje , a tobie udalo sie cos juz ustalić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

niestety nie, dalej mam ten sam problem. Auto było dzisiaj w serwisie gdzie robili chipa, coś mówili że zrobili a na testach wieczorem wyszło dalej to samo...

O co chodzi z tymi autami. Jest tu ktoś kto ma zrobiony chip Astry J 1.4 140km (A14NET) i ma jakieś wykresy z doładowania??


Albo ma jakiś pomysł o co może chodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość dawidHMR

Cześć, rozwiazalem problem ,u mnie byl blad:

P0171-uboga mieszanka 

P238- wysokie napiecie doładowania

P1101- uklad ssania usterka 

Uwazaj na mechanikow ja tez oddalem do tych co mi robili chipa i 2 razy mnie skasowali za zrobienie niczego ale 3sie nie dałem wyklocilem sie z nimi wiec oddali mi polowe kasy a samochod nie zostal naprawiony. Przeprowadzilem naprawe na wlasna rękę wtopilem 1800zl w sumie na wymiany części i regeneracje kolektora i pokrywy a winowajcą okazal sie zawor par paliwa. Jak chcesz go sprawdzic odkrec korek wlewu paliwa i zrob pomiary z odkręconym korkiem , wierz mi moze i glupie rozwiazanie ale mi  ten eksperyment naprawil samochod, zaczal dzialac jak powinien (jezeli korek byl odkrecony)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności