Skocz do zawartości

Rozrząd + Pompa wody+Rolka napinająca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

rafaln1, tanio Cię wyniosło ale części niewiadomych marek chyba nie masz założonych? Chyba, że po koleżeńsku wymianę miałeś policzoną.

bakans, A nie masz tam czasem łańcucha rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak mam łańcuch. Niby wymienia się go po 120 tyś km ale każdy mówi, że w tych silnikach właśnie ten łańcuch jest dużym problemem i trzeba go wymienić nawet po 70 tys. Niby te silniki tak chodzą ale mój jak się rozgrzeje to nie ukrywam trochę klepie i obawiam się, że czeka mnie wymiana. Nawet nie wiem jak to sprawdzić kiedy trzeba wymienić. Czy nie przejmować się tym klepaniem? eehhh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio Cię wyniosło ale części niewiadomych marek chyba nie masz założonych?

Nigdy nie kupuje częsci niewiadomych marek. Mam tutaj dobrego mechanika który nie jest zdziercą ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Odświeżę troche temat.

Niedlugo czeka mnie wymiana rozrządu. i chciabym wymienic kompletny.

 

Czy moglibyscie mi napisac co musze wymienic jeszcze oprcz:

1.Paska rozrządu

2. rolek napinających

3. pompy wody

4. termostatu

 

Mam silnik X14SZ (1,4 8V 60KM)

 

I jakie marki polecacie... widzialem tam link podany do cześci RUVILLE, ale w sumie nie slyszalem o tej marce za wiele.

Ponad to czy znacie jakies sklepy w Łodzi gdzie mozn kupic częsci tanio, oraz jakiegos dobrego mechanika który to dobrze wykona za rozsądną cene..

I ile w oogle moze kosztowac wymiana rozrządu bo spotkalem sie z roznymi cenami. od 60 do 170 zł

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile w oogle moze kosztowac wymiana rozrządu

To zależy od konkretnego mechanika który ci będzie wymieniał. Jeden weźmie 200 (bo i z tym sie spotykałem) a inny 80- 90 złotych i zrobi lepiej niż ten który bardziej sie ceni (finansowo :twisted: ). A jeśli chodzi o częsci do wymiany to wymieniłeś wszystkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no ok

 

a marki tych części to jakie najlepiej brac?

Wiem ze pasek to Gates lub Conitecha ale co do reszty to nie wiem włąsnie

slyszalem o markach Hepo, Ruville oraz SKF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viper, Ruville to niezła marka zazwyczaj w środku spotkasz rolki INA-LUK, gdzie w ich oryginalnym opakowaniu jest troszkę drożej, SKF - a już znasz.

Pompy też masz tych firm plus niezłe są DOLZ-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jako ze juz troche informacji zebralem postwnowiłem wybrać takie częśći:

 

1. Pasek - Gates

2. Rolka napinająca - SKF lub Ruville (podobno Ruville jest stosowane przez GM)

3. Pompa wody - SKF lub Ruville (jw)

4. Termostat - Wahler

 

Co sądzicie o takim wyborze? Jeszcz tylko musze wybrac między SKF a Ruville ??? co prawda SKF jest droższy.. ale czy odrazu lepszy???

 

Ps Zna ktos z Was dobrego mechanika z Łodzi lub okolic, który by to założyl ( w dobrej cenie) :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim wyborze?

Da radę ???

tak jak podałem wyżej

Ruville - zazwyczaj w środku spotkasz rolki INA-LUK

a INA wiele aut wyposaża na pierwszy montaż

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałęm zapytac jeszcze o DOLZ'a bo w sklepie w którym byłem sprzedawca wlasnie powiedział ze proponuje mi pompe DOLZ'a. Natomiast termostat Vernet.

i teraz sie zastanawiam czy brać taki komplet (Gates, napinacz SKF, pompa DOLZ (75 zł), termostat VERNET (18 zł) ) czy moze poszukac jeszcze gdzie indziej.

Wole kupic wszytko w jednym sklepie. ale nie mieli takich czesci jak podałem wyzej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności