Skocz do zawartości

Gaz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam.mam pytanie,właśnie zakupiłem corse 1,4 1996r,planuje żałożyć gaz czy ktoś już ma założony gaz w tym modelu.jeżeli tak to jak mu się spisuje autko z instalacją i ile pali gazu/100.

Pozdrawiam. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jaki dokladnie silnik 16 czy 8v ja dzis wlanie oddalem swoja corse do gazowania odbiore dzis wieczorem i chetnie podziele sie opiniami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jaki dokladnie silnik 16 czy 8v ja dzis wlanie oddalem swoja corse do gazowania odbiore dzis wieczorem i chetnie podziele sie opiniami

Jak będziesz już jeździł, podaj rocznik swojego autka, ile przebiegu i jaki rodzaj gazu(jakie koszta) - mam ten sam silnik też zastanawiam się nad gazem - z góry dzięki za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam juz po odebraniu i przejechaniu 120km i smim powiedziec ze ladnie chdzi:) i mam cicha nadzieje ze dlugo tak bedzie chodzic. zalozylem gaz stag300 bo tki mi zaproponowali koszt uslugi to 2200 zl. jutro pewnie zrobie wiecej kilometrow to napisze jak sie sprawuje.

pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 00:13 ]

a i rok 96 przejechne 136 tys i troszke sie juz ciasno pod maska zrobilo ale lepsze to niz 500 zl ktore musilem dac na benzyne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a i rok 96 przejechne 136 tys i troszke sie juz ciasno pod maska zrobilo ale lepsze to niz 500 zl ktore musilem dac na benzyne

Czy masz klime i wspomaganie?? ogólnie jest mało miejsca pod maską przy tym silniku, jak tam po przejechaniu większej ilości km, i czy już wiesz ile mniej więcej ile idzie tego gazu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wspomaganie mam klimy niestety nie. Wiesz na 100 km wyszło mi dokłanie 8l z czego jestem bardzo zadowolony. Ciasno jest pod maską ale panowie mi to tak ładnie zrobili ze jest ok:) niestety reduktor chciaż mniejszy to zajmuje troszke miejsca a komp jest przykręcony na błotniku więc w niczym nie przeszkadza. I powiem tak mechanik który mi to zakładał powiedział że te silniki lubią gaz ja osobiscie zauwazyłem ze silnik pracuję lepiej i ciszej z czego jestem zadowolony. jak narazie zero problemów tak ze polecam :) a ty ktory masz rok autka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wspomaganie mam klimy niestety nie. Wiesz na 100 km wyszło mi dokłanie 8l z czego jestem bardzo zadowolony. Ciasno jest pod maską ale panowie mi to tak ładnie zrobili ze jest ok:) niestety reduktor chciaż mniejszy to zajmuje troszke miejsca a komp jest przykręcony na błotniku więc w niczym nie przeszkadza. I powiem tak mechanik który mi to zakładał powiedział że te silniki lubią gaz ja osobiscie zauwazyłem ze silnik pracuję lepiej i ciszej z czego jestem zadowolony. jak narazie zero problemów tak ze polecam :) a ty ktory masz rok autka?

Ile ci palił paliwa przed instalacją?? ta generacja(ma jakieś oznaczenie generacji??) - stag300 to sama załącza gaz? nic niemusisz pstrykać i przełączać? Mój rocznik 95, 148 kkm, z klimą. Orientowałeś się ile droższy jest przegląd i inne duperele??Trzeba coś zgłaszać w urzędzie komunikacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawa wygląda tak:

1. montujesz gaz

2. do 30 dni zglaszasz w urzedzie komunikacji ze zalozyles gaz i zeby ci wbili do dowodu oplata 6zl.

3. przy przegladzie technicznym placisz wiecej o 60zl ale to dopiero jak ci sie konczy przeglad.

przeloczenie na gaz nastepuje samoczynnie po osiagnieciu przez wode chlodzaca 20 stopni a jesli zabraknie ci gazu samo sie przelacza na benzyne informujac trzem sygnalami dzwiekowymi a tak to jeszcze jest podzialka diodowa ktora pokazuje ci stan w butli lub mozesz recznie tym sobie sterowac kidy chcesz. Wiekszych kosztow w eksploatacji nie ma. Chyba nie ma zadnego oznaczenia ta instalacja sterownik jest stag 300 a reszta to tylko reduktor ktory dobieraja w zakładzie i wtryski ale zazwyczj wszedzie montuja te same.

 

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 15:05 ]

a benzyny mi palil 0k 7,5 do 8 tak ze praktycznie jest to samo pewnie jak bym jej dawal duzo po gazie to by wiecej spalila. Na moc ja nie odczuwam straty. a jesli bede chcial wariowac to przezuce na benzyne:)

 

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 15:07 ]

na instalacje masz 2 lata gwarancji lub 40 tys kilometrow pierwszy przeglad gratis a potem co 10 tys km i koszt ok 40 zl ale jesli jest wszysko ok to nie musisz jechac bo szczelnosc i tak ci sprawdzaja na przegladzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności