Skocz do zawartości

Jakie auto kupić


Gość daromz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

 

Obecnie mam Astra H 2005 rok. 1.9 CDTI 150 km wersja cosmo.

Jeżdżę średnio 1200 km miesięcznie. Bardzo różnie na miejscu dziecko do przedszkola 3 km w jedną stronę. Do pracy 1 km - dość często podjeżdżam tam (dziennie przynajmniej 5 razy). Plus trasy nieregulanie był  miesiąc, że machałem 2 tyś km w trasie a były miesiące, że nic.

Czemu chcę zmienić:

 

- dużo pali na miejscu ok 8l w lecie w ziemie pewnie 10l

- jak nie robię terasy to po 400 km świeci się od świec żarowych (czasami błąd 19051)- nie mam tu w okolicy szybszej drogi więc jadę na drugi biegu +- 60 km/h - 3500-3800 obrotów

- chlapie mi też olej czym większy przebieg na oleju tym więcej - teraz mam przejechane 9 tyś km (szykuję się do wymiany oleju) i dolałem 2 litry oleju 5W30 Castrol C3 

 

Na  trasie super (dynamicznie wygodnie i niskie spalanie) ale widzę, że na miejscu to auto się męczy. Jeszcze przy filtrze mokrym - żona jeździ Peugeot 3008 2.0HDI - jest ok - tam nie wiemy, że mamy DPF - zero problemów. To ten DPF w Astrze, raz to trzeba o nim ciągle myśleć to przy tym skomplikowaniu silnika myślę, że będą jeszcze inne grubsze problemy typu klapy wirowe za jakiś czas itp. Myślałem o:

 

- Astra H 1,6 lub 1,8 z gazem lub założyć gaz - widzę, że przebiegi 200 000 +

- Peugeot 308 - 1,6 benzyna + gaz

- Ford Mondeo 1,8 TDDI - ten bez dpf (klap wirowych też nie ma)

 

Czy te astry 1.6 i 1,8 chlapały olej - ten przebieg - 200 - 250 tyś pozwoli jeszcze pojeździć ? Ma ktoś doświadczenie z 1.6 benzyną w peugeot ?

Wcześniej miałem 3 szt. astry F - silniki 1,4 z gazem przejechał 300 000 km i został sprzedany. 1.6 8v zrobiłem nim 100 000 km i padły pierścienie na jednym z cylindrów. 1.6 16 i jak już kupiłem to brała z 0,5 litra na 1000 km i poszła na szrot. Nie wiem czy pech i kupowałem wyjechanie już czy francuzy mają trwalsze te silniki bo przykładowo scenic I 1,6 16v (2001) B+LPG - miał 280 tyś i praktycznie nie brał oleju.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności