Skocz do zawartości

Spadła moc, komputer napisał ...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Po pierwsze to witam serdecznie wszystkich :wesoly:

Jest to mój pierwszy post na forum, niestety spowodowany usterką mojej Zafiry.

Autko jest z 2003 r. i ma ono silnik 2.0 DTI.

Wszystko było ok, gdy nagle po odpaleniu poczułem, że auto nie ma mocy i coś stało się z dźwiekiem motoru tak jakby głośniej gadał.

Samochód sprowadzony jest z Holandii i komputer napisał mi błąd w języku holenderskim tj. peil ruite sproeier. Popatrzyłem po słownikach itp. i wyszło mi coś ala "poziom jazdy polewaczki". Ta "polewaczka" (sproeier ) to -----> http://nl.wikipedia.org/wiki/Sproeier_(schroef) .

Jutro jadę dopiero do ASO ale bardzo się denerwuję i dlatego postanowłem tutaj napisać to może ktoś wpadnie na to co się stało. Sądzę, że coś jest z tym elementem, może się zatkał i nie podaje odpowiedniej ilości oleju napędowego, bo powiem szczerze, że zalałem autko w stacji w której wcześniej nie lałem i może nie mieli dobrej jakości paliwa.

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komunikat oznacza ze masz malo plynu w spryskiwaczach

 

ogolnie ten komp nie ma nic do usterek

tylko informuje o braku plynow

konczacych sie klockach itd itp

 

od bledow jest kontrolka silnika z piorunem i dodatkowo auta z kluczem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Idę zobaczyć na poziom płynu w spryskiwaczach, ale ten komunikat to jestem przekonany, że to to bo w innym poście kolega podał mi dokładnie przetłumaczoną komendę, za co dziękuję, ale co z mocą ?

Rozumiem, że jak podepną mi autko do kompa, to pokaże jaki jest przyczyna usterki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alien, oto kilka komend po niderlandzku ale ta komenda co Tobie się wyświetliła to nic nie ma wspólnego z silnikiem :wesoly:

PEIL RUITE SPROEIER - kończy sie płyn do spryskiwaczy

REMVOERINGEN - klocki hamulcowe

OLIETEKORT - niski poziom oleju w silniku

MOTOROLIEPEIL -brak oleju w silniku

KOELvLOEI-STOFPEI - niski poziom płynu chłodniczego

DIMLICHT ACHTERL - spalona żarowka

alien, pod pierwszym zdjęciem jest podpis Sproeier voor een 2cv carburateur według mnie oznacza to: dyszę w 2CV (citroen) do gażnika - bo carburator - to jest gaźnik.

 

że jak podepną mi autko do kompa, to pokaże jaki jest przyczyna usterki ?

tak powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze jedno sobie przypomniałem. Jak dzisiaj podczas pracy silnika odkręciłem korek wlewu oleju z pokrywy, to pryskał przez otwór olej... o czym to może świadczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuję Koledzy za zainteresowanie tematem. Jak wrócę jutro z serwisu to powiem co było, jeśli oczywiście coś mądrego mi powiedzą.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pryskanie oleju przez otwór jest to rzecz normalna, bo pod pokrywą jest wałek rozrządu kręci i dlatego pryska. Wałek też musi mieć smarowanie. Chyba w starych samochodach to mają osłonę pod otworem. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już wiem co z tą mocą.

Tubinka nie działał i dlatego brakowało mocy, a nie działał, ponieważ (tu mogę udzielić troszke błędnych inf.) wężyk od ciśnienia, lub podciśnienia poprostu odłączył się :lol: tak więc wielkie UFFFFFF bo wszystko jest ok ???:wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności