Skocz do zawartości

straszny stuk w przednim kole pomocy


Gość wojtek06061989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek06061989

od pewnego czasu gdy z większa prędkością wjadę w jaką "fale" na ulicy lub nawet z niewielką prędkością w dziurę to coś straszliwie głośno tak walnie w przednim prawym kole jak by zaraz miało kolo odpaść :P bylem już u kilku mechaników każdy ma inna teorie i jak na razie tylko kasę tracę a jest to samo..... jeden twierdził ze to łącznik stabilizatora wymieniłem i to samo następny ze końcówka drążka kierowniczego tak przenosi wymieniłem i to tez nie to fakt miały one luzy ale to nie to, gumy na wahaczach są ok jeden mechanik nawet twierdził ze to poduszki silnika... są po wymianie więc obrazu odrzuciłem tą opcje ja osobiście już myślę ze może to amorki bo nie są one pierwszej nowości i samochód dosyć pływa ale jedni mechanicy twierdza ze nawet zużyty amor nie może tak stukać (walić:)) a inni ze może to amor sam nie wiem co robić :lol: bo wyrzucę znowu kasę a to nie będzie to.... może ktoś miał taki przypadek pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zobacz zacisk hamulca, luz między klockami a tarcza może dawać takie hałasy, ja tak miałem, po wyczyszczeniu i pociągnięciu smarem miedziowym zacisku wszystko ustało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

sprawdź również czy nie pękła sprężyna i nie leży kawałek w kielichu :P

tak nie widać co jest grane a na nierównościach tłucze jak by coś miało odpaść :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność amorów zawsze możesz sprawdzić na "telepawce" w stacji diagnostycznej za przysłowiowego "czteropaka".

Sam amor mógłby walić, jeżeli wkład w obudowie będzie luźny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem podobną sytuację w swoim Opelku,z tym że mam Astrę F.Wymiana końcówek,łączników stabilizatora itp nie pomagała.Problem znikł dopiero po wymianie łożysk w amortyzatorach i poduszek amortyzatorów.Cena części nie wysoka,ale gorzej z robocizną bo całe mcperhsony trzeba wyjmować.Sprawdź pod maską czy poduszki amorków nie są popękane,albo wybrzuszone,bo u mnie jedną wybrzuszało do góry.Może też być tak jak pisał wcześniej kolega "Romario" że może coś stukać w układzie hamulcowym,czasami nawet nieoryginalne klocki są minimalnie inne i potrafią stukać na dziurach.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek06061989

wielkie dzieki chlopaki sprawdze wszystkie mozliwosci wydaje mi sie ze to najprawdopodobniej cos z ta sprezyna ale sprawdze jak bede po przebadaniu tych opcji odezwe sie jakbyscie mieli jeszcze jakis pomysly co to moze byc dajcie znac jeszcze raz wielkie dzieki a ja ruszam do boju z moim asterixem hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! U mnie w Asterce był podobny problem tyle że z tyłu kilka dnie mnie męczyło co to jest.... I okazało się iż jakiś "mechanik" nie powkładał sprężynek i blaszek razem z klockami... Wymienilem lkocki i po sprawie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek06061989

a jesli ten problem był by zwiazany z klockami hamulcowymi to ten stuk bedzie tez przy chamowaniu i jedzie po równej drodze?? bo u mnie przy hamowaniu jest wszystko ok i jak jade po rownej drodze to tez ani szmeru.... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności