Skocz do zawartości

Pilnie potrzebny zawór powrotny pompy paliwa!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Od trzech miesięcy jestem posiadaczem - niestety nie szczęśliwym, jak bym wolał- Opla Zafira rocznik 2001 2.O diesel DTL. Auto zostało sprowadzone z Francji i już zdążyłem wymienić wszystkie świece, czujnik temperatury, a teraz doszedł jeszcze zawór powrotny pompy paliwa - przynajmniej tak mi powiedziano. Moi fachowcy mechanicy stwierdzili, że mam wielki problem z uruchomieniem auta, ponieważ wspomniany wyże zawór jest nieszczelny i paliwo powraca, choć nie powinno. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli auto postoi dłuższy czas. Wtedy kaplica. Ratowałem się ostatnio samostartem, ale ile można! :) Chciałem kupić taki zawór, ale podobno występuje tylko w komplecie z pompą paliwa, a wymiana pompy z powodu zaworu byłaby bardzo kosztowna i nie wchodzi w rachubę. Dlatego też mam pytanie, czy ktoś w tej sytuacji może mi pomóc, coś doradzić . Jeśli posiadacie jakieś kontakty w okolicach Gdańska, proszę o namiar. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam miałem to samo zawór powrotny pompy paliwa wystepuje oddzielnie i taki kupiłem w cenie z tego co pamietam 125zł. ale i to nie pomogło przyczyna było przewód wysokiego cisnienia paliwa,przez który sie zapowietrzał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Ja miałem podobny problem, słabo mi odpalała, wymieniłem swiece i nic . Doradzono mi abym wymienił akumlator , pomogło.

 

Muszę jednak stwierdzić iż auta sprowadzone ze Francji są zaniedbane, jak wnętrze auta jest czyste to silnik zaniedbane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu po wielu bojach dostałem zawór poprzez kolegę w salonie Opla w Koninie. Przy okazji pozdrawiam Panów z salonu. W całym Gdańsku mówili mi w salonach, że zawór ten występuje tylko w komplecie z pompą. Coś z wiedzą chyba nie halo u nich! Wymiana zaworu nic nie dała. Wóz na zimnym silniku nie odpala. Tylko na pych. Załamkaz tym gratem! :D Teraz partacze mechanicy mówią, że mam sobie pompę wymienić. Geniusze! Od razu mogli tak mówić, to bym się nie pieprzył z tym zaworem. Wiecznie jakiś problem z tym autem. Nigdy nie kupię już Zafiry ani innego Opla!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie jakiś problem z tym autem.

Kol.mike323, są tematy np. trudny rozruch po dłuższym postoju. i wiele innych .Więc zaczym wymienisz pompę na nową. to zabierz się za czytanie tematów. A na marginesie to zacznij od wymiany przelewów to koszt nie wysoki a przeważnie pomaga i jest tańszy od tego zaworu za 125 zł. I od tego należało zacząć po prostu ci sie zapowietrza . I są to przelewy ,lub uszczelki wtryskiwaczy , ale o tym też są tematy wiec nie będę powielał w nieskończoność :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem także ten sam problem autko postało 2 dni i kaplica tylko na pych pojechałem do mechanika powiedzial że to zawór powrotnyna pompie wstawił zaworek powrotny na wężyku taki za 20zł i autako teraz odpala że aż miło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W końcu zakończył się bój z uruchomieniem Zafiry. Oto co w warsztacie autoryzowanym Boscha zrobiono aucie: diagnostyka silnika i układu zasilania 120zł, uszczelnienie układu wtryskowego 750 zł, przewód paliwa 78 zł, odczyt i reset pamięci komputera 80 zł, filtr paliwa 55 zł, wymiana filtra paliwa 15 zł - razem 1098 zł! Masakra! Mam przynajmniej nadzieję, że teraz auto będzie jeździć.

 

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 19:06 ]

W uzupełnieniu informacji: zawór zwrotny kosztował mnie 80 zł i jak pisałem w moim przypadku jego wymiana nic nie pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności