Skocz do zawartości

Problem z centralnym z pilota


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Mam następujący problem z centralnym zamkiem w mojej zafirze. Auta nie można otworzyć ani zamknąć za pomocą zdalnego sterowania w kluczyku. Po naciśnięciu na odpowiednie przyciski dioda sie zapala, czasem pulsuje, czasem świeci w sposób ciągły. Ale bez rezultatu. Za to bez problemu można zamknąć i otworzyć "tradycyjnie", tzn. wkładając kluczyk w zamek klamki. Nie wiem czy to wina być może słabych baterii, może jakiś czujnik zdalnego sterowania uszkodzony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sprawdź baterie.

Sam sterownik centralnego jest raczej w porządku skoro z kluczyka bez problemu wszystko działa. Ewentualnie moduł zdalnego sterowania.

Napisz jeszcze czy masz pilota fabrycznego czy dokładanego osobno (jakiś uniwersalny albo coś)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ten moduł usytuowany w samochodzie?

Nie miałem do czynienia z fabrycznymi pilotami ale wydaje mi się że pewnie będzie wbudowany w sterownik centralnego. Ale nie sugeruj się tylko moją informacją bo nie wiem czy tak jest na pewno.

 

A baterie sprawdzałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąć za pomocą zdalnego sterowania w kluczyku.

No to naucz pilota ze stacyjki-w instrukcji to opisali.

 

Wsadzasz kluczyk przekręcasz w zapłon przyciskasz kilka sekund jeden z guzików pilota i po sprawie.

 

Tak się dzieje gdy przez dłuższy czas nie ma baterii w pilocie lub gdy bateria za słaba.Wymień tę baterię też koło 8pln jakaś przyzwoita kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;

 

Jak już spróbowałeś wszystkich powyższych rad to proponuję ... zaopatrzyć się w lutownice http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

Tak jak u ciebie mój pilot przerywał a nawet mrugał cały czas:) więc go rozkręciłem i zauważyłem iż zrobił się zimne luty na stopkach łączących obejmę baterii i płytki. Poruszaj stopką i popatrz czy nie ma peknieć lutu, jak są to masz winowajce. Babrałem się z lutownicą z 1 h ale teraz pilot działa jak złoto.

 

Pozdro i daj znać czy pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć ;

 

Jak już spróbowałeś wszystkich powyższych rad to proponuję ... zaopatrzyć się w lutownice ???

Tak jak u ciebie mój pilot przerywał a nawet mrugał cały czas:) więc go rozkręciłem i zauważyłem iż zrobił się zimne luty na stopkach łączących obejmę baterii i płytki. Poruszaj stopką i popatrz czy nie ma peknieć lutu, jak są to masz winowajce.

Ja miałem dokładnie tak samo godzina zabawy lutownicą, programowanie w stacyjce i pilot jak nowy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaj stopką i popatrz czy nie ma peknieć lutu

a rzeczywiście rzypomniało mi się że też miałem zimny lut w pilocie.Może od tego być cyrk.Sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patent ze stacyjką mi nie pomógł, ale mysle ze w końcu musze zminic baterię

Przekręć w położenie II (nie odpalaj!) , odczekaj minimum 30 sekund (tak piszą w instrukcji) aż się zsynchronizuje i dopiero naciśnij RAZ przycisk zamykania. Powinien zamknąć drzwi. Miałem dziś taki właśnie przypadek i zadziałało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności