Skocz do zawartości

Olej - pełny syntetyk


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

W sprowadzonym samochodzie (Opel Zafira 2.2 DTI 2002 r.) jest nalany olej AGIP 5W/40 HTS Extra - wg moich informacji to pełny syntetyk. Ten olej został nalany w lipcu ub. r. przy przebiegu ok. 97 tys. km. Wtej chwili auto ma przejechane 107 tys. km. Ile km można "zrobić" na tym oleju? Jeżeli muszę już wymieniać to na jaki olej?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jeżeli wiesz że był zalewany tym olejem to polecam ten sam lub inny dobrej firmy o podobnych parametrach(Mobil lub Elf). Ja mam 2.0 TDI i zalewam Elf 5W30 a na liczniku pękło 177 tyś. Generalnie przy sprowadeniu samochodu polecam wymianę oleju+filtr paliwa+filtr oleju zgodnie z zasadą "nowy właściciel nowy olej". Ale zrobisz jak uważasz.

 

P.S Hm w ten przebieg to raczej bym nie uwierzył, no ale może miałeś szczęście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam zafirę 2,2 DTi z 2005 i miałem zalany ( przynajmniej tak pisali) półsyntetyk 10W40 jeśli sie nie myle.. ale rozmawiałem z kolega który pracuje w hurtowni motoryzacyjnej i zalecił do 150 tyś zaleważ pełnym syntetykiem i tak własnie dziś zrobię wleje 5W40 FUCHS longlife.. nie jest to tani olej ale kilku moich znajomuych sie przekonalo du fuchs`a i polecił mi go kolega z hurtowni.. motoryzacyjnej również.. Zobaczymy. ( oczywiście wymiana filtra 9 wkładu) oleju obowiązkowo.

Mówia aby go wymienić co 5-20 tyś km lub co roku. Znowu słyszłąem na forum iż niektórzy polecają zalewac pełnym syntetykiem cąły czas dozywotnio .. no cóż.. jak nie ma wycieków to czemu nie..

:P

Jełsi chodzi o wymianę filtrów to fakt równiez wymianiłem jak sprowadzięłm wszystkie filtry.. został mi jedynie kabinowy.. :D(

 

[ Dodano: Pią Kwi 11, 2008 07:48 ]

Witam

No i olej wymieniony na 5W30.. oczywiście nie obyło się bez przygód ;) Po pierwsze korek miski oleju na gwiazdkę.. specjalną i troszke zapieczony :D ale udało sie i dalej podchodzę do filtru oelju aby wymienić wkład .. a tu potrzeba było klucz nasadowy 36 6 kątnt ;) a mialem 32 max.. ehh ale pożyczyłem z pracy i udało sie.. filtr wymieniony.. i olej..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

a jaki olej jak nie wiem co było nalane!! jestem świeżym posiadaczem zafirki A 2.0 Dti!! lać pólsyntetyk, czy tak jak piszecie czysty syntetyk!! czy istnieje jakieś ryzyko związane z wymieszaniem tych dwóchrodzai oleju!!

a wymiana filtrów to podstawa !!

poradźcie coś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik;

 

Proponuję abyś zalał półsyntetyk - bo nie wiadomo co było wcześniej(a butelki w schowkach nie znalazłeś, bo mnie zostawił poprzedni właściciel). Disle lubią wymianę oleju i oczywiście filtra co ok 10-15 tyś. To podstawa, a i na oleju nie oszczędzaj - tylko najlepsze firmy.

 

P.S Zaopatrz się w klucze torxy- i klucz 36 do filtra :mrgreen: ot takie maleństwo

 

NO I NIE MIESZAJ OLEJU BO CZASEM MOŻE SIE ZWAŻYĆ I BĘDZIE PROBLEM :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak tez myślałem, ze półsyntetyk!!! najrozsądniejsze rozwiązanie z możliwych, choć ponoć syntetyk dużo lepszy, no ale wiedziały gały co brały!:mrgreen: a klucz taki mam i dojście do kanału tez, więc nie będzie problemu!!

 

a jeszcze jedno, wymieniać filtr paliwa i powietrza od razu?? i czy robić to przy każdej wymianie oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak tez myślałem, ze półsyntetyk!!! najrozsądniejsze rozwiązanie z możliwych, choć ponoć syntetyk dużo lepszy, no ale wiedziały gały co brały!:)

Myślę, że jak będziesz wymieniał systematycznie i przestrzegał okresów w jakich olej ma być wymieniany to Twój silnik nawet nie zauważy różnicy między syntetykiem a półsyntetykiem w końcu Zośka to nie Ferrari :lol:

 

( Poprzednim dieslem przejechałem 200 tys cały czas na mineralu sprzedałem go 4 lata temu a on dalej śmiga i zero problemów ! )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności