Skocz do zawartości

rozrząd-czy pompe wody też trzeba wymieniac???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

musze wymienic pasek rozrządu,czy pompe w 1.9 tez trzeba wymieniaćhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,mam tez ten sam silnik 1.9 cdti tyle ze w signum,ale chyba to bez roznicy.....mam rowniez pytanie jaki olej do niego stosowac i co ile trzeba rozrzad wymieniac w nich?? i tez czy rzeczywiscie ta pompe trzeba rowniez....??

 

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 22:49 ]

ten silnik ma moc 120KM .....gdyby ktos pytal 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogół sie wymienia. ale jeśli chcesz i jest w porządku to nie wymieniaj. ale to na twoje ryzyko bo po jakimś czasie może ciec. te modele pąp maja pewien przebieg i są wyeksplatowane

 

[ Dodano: Sob Kwi 19, 2008 06:39 ]

rozżąd wymienia sie po 60.000 zależy jakiej firmy kupujesz części zamienne. a olej to musisz zalewac najlepiej jakis 10w40 najlepiej do diesla. polecam olej castrol enduron jest to olej do silników euro 4 i euro 5 gdzie producent daje gwarancje na 100000km. i to jest fakt ponieważ pracuje na tym oleju i wymieniam w wielu autach i olej ma bardzo dobrą wartośc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ok a jak sprawdzic czy rozrzad byl juz wymieniony po 120 tys km czy jeszcze nie, bo kupilem auto kiedy mialo 122 tys.km i niby w ksiazeczce jest ze gosc robil ostatni przeglad przy cos ok 121 tys km...i teraz nie wiem czy mam go wymieniac czy nie, sa jakies sposoby na to? ..teraz mam juz na liczniku ok 124 tys km

Pozdrawiam i dzieki za odpisanie.... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, to zupelnie innna historia, kurcze chyba sam zadzwonie do serwisu i sie dowiem bo widze tu duze rozbieznosci http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif

ale thanks za posty.....

 

[ Dodano: Sob Kwi 19, 2008 11:57 ]

....to w takim wypadku nawet ze byl serwisowany do 121 tys.km rozrzad nie bylby nigy wymieniony.....hmmmm....jak to sparwdzic, moze ktos wie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że w Twoim Signum nikt rozrządu nie robił,poczekaj do 150 000 i wymień sam.Graty w oplu kosztują 560pln.

 

[ Dodano: Sob Kwi 19, 2008 12:04 ]

Chcesz to dzwoń i daj znać co powiedzieli.Ja dzwoniłem do dwóch dilerów i odpowiedzi się pokrywały.

Dzięki ,pozrowionka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,dzwonilem, i wyglada to tak ze kazdy silnik nawet jak podam ze jest to 1.9 CDTI ma rozne parametry wymiany rozrzadu zalezne od roku produkcji i czegos tam jeszcze, podobno zeby dokladnie sie dowiedziec co ile mam wymieniac musze podac nr nadwozia albo jakis numer tam z silnika, nie mam teraz przy sobie dowodu rej. wiec jak tylko bede mial wglad to zadzwonie jeszcze raz i napisze....narazie wiem ze z tych danych co podalem wiadomo ze sa mniej wiecej 4 wariantry wymiany rozrzadow, dziwne ale moze tak jest....

Pzodrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzadu mikt nie sprawdzi bo sie nie da a co do wymiany koszt naprawy jest znacznie wyzszy wiec sam zdecyduj (ja zmienilem calosc pasek byl super ale rolki to juz byl zlom)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności