Skocz do zawartości

vectra 1.9 cdti bardzo duże spalanie na wolnych obrotach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam wielki problem z moją vectrą 1.9cdti 2004r.Obroty silnika na biegu jałowym są na poziomie ok.800obr./min. komputer pokazuje wtedy spalanie ok.0.8-1.1l/h ale czasami w czasie jazdy kiedy wrzucam "na luz" i zaczynam hamować pokazuje spalanie od ok.3 do nawet 20l./h!Zaznaczam że obroty silnika nadal są na poziomie 800obr./min.Niedawno miałem wymieniony rozrząd może to przez to coś nawaliło?Przeszukałem całe forum o vectrze i nie znalazłem podobnego przypadku.Czy ktoś mi pomoże???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy kiedy wrzucam "na luz" i zaczynam hamować pokazuje spalanie od ok.3 do nawet 20l./h!

a zacznij hamowac nie wrzucajac na luz

czyli na biegu

i zobacz ile wyniesie spalanie :D

 

 

oszczedna nauka jazdy sie klania :D

 

 

a i nie wpatruj sie w kompa jak w boga

on moze czasem sporo przeklamywac

chcesz sprawdzic ile auto pali ??

zalej po korek

wyzeruj licznik przebiegu dziennego

zrob z 600 kilosow

zalej po korek i policz ile spalil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy hamuje na wrzuconym biegu komputer pokazuje zużycie 0 litrów.Komputer na bank nie oszukuje bo średnie zużycie paliwa ciągle mi rośnie z 6,8l. do 7,2l. w tej chwili.Wczesniej robiłem 940km. na zbiorniku teraz 850km. a mój styl jazdy się nie zmienił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Na moje to jest wypalanie filtra czastek stalych. Jesli jezdzisz glownie po miescie to ten cykl moze sie zdarzac bardzo czesto. Komputer dawkuje mu wiece paliwa oby filtr sie wypaił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość marcinek 76

Ja od tygodnia mam to samo. spalanie wzroslo z 6.6 do 6.8 (zrobilem trase 500 km. na autostradzie) Jadac na przyklad na 5 biegu 80km/h pokazuje spalanie 9.2 gdzie wczesniej pokazywalo 6.0. Przy wiekszych pretkosciach wskazuje nawet 11.5-14.5 l/100 km. Wydaje mi sie ze wczesniej obroty na biegu jalowym byly nieco wieksze jakies niecale 1000 , teraz jest to slabe 800 i silnik pracuje niezbyt rowno. Pozatym wyczowam lekkie szarpniecie przy gwaltownym dodaniu gazu nawet na 6 biegu wczesniej niewyczuwalne. Czuc tez dziwny zapach kolo samoshodu czy to jest powiazane z wypalaniem filtra czasteczek stalych? Mialem tez problem z wlaczeniem tempomatu ale niewiem czy to jest powiazane z wyzej wymienionym. Czy ktos pomoze rozwiazac ta zagadke? :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czuc tez dziwny zapach kolo samoshodu czy to jest powiazane z wypalaniem filtra czasteczek stalych?

To wypalanie filtra DPF odpada-bo wtedy zużycie rośnie od 4-a nawet 6 litrów /h

1.2 l/h

Po odpaleniu samochodu mam nawet 1,4/h a później spada do 0.8-1.1/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinek 76

Dzieki za zainteresowanie Zbyszko 670. Poczytalem troche na forum i zawor EGR daje mi duzo do myslenia. Viki mam od roku i nie mialem z nia do tej pory zadnego problemu. Zadna kontrolka tez sie nie swieci bede musial moze podpiac ja pod kompa. Mam jeszcze jedno pytanko: jak dlugo i jak czesto wypala sie Dpf ? Zrobilem nia 15 000 km. i jeszcze nigdy tego nieprzyuwazylem byc moze dzialo sie to zawsze przy szybkiej i dlugiej jezdzie. Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Zrobilem nia 15 000 km. i jeszcze nigdy tego nieprzyuwazylem byc moze dzialo sie to zawsze przy szybkiej i dlugiej jezdzie

Jak jeździsz dużo w trasie to wypalanie DPF-a nie za uwarzysz (u ciebie powinna już migać kontrolka świec żarowych i informuje cie o zapchanym filtrze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności