Skocz do zawartości

Ilość zaworów w Corsie c


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nabywcą corsy c 1,2 rok 2004,silnik XO1 mam pytanie ile zaworów ma ten silnik i czy ma pasek rozrządu czy łańcuch? Nie mam książki i proszę o informację.Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XO1-nie ma takiego silnika jak już to Z10XE,ale jak piszesz że masz 1.2 to będzie to Z12XE 75-konny 16 zaworowy,rozrząd napędzany łańcuszkiem!Upewnij się po numerach silnika 5 pierwszych znaków numeru silnika określa jego model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno numer nie zaczyna się od X w Corsie C numer zaczyna się od Z :D PO drugie jeśli to 1.2to skąd to 01 może ma być 10 wtedy to oznacza że masz silniczek 3 cylindrowy i 12 zaworów 8)

 

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 22:19 ]

Sprawdź numer silnika na silniku i wtedy będziesz wiedział!I zdecydyj się czy to na pewno silnik 1.2 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale jeszcze mam do Ciebie prośbę żebyś mi napisał wktórym miejscu znajdę oznakowanie silnika,tak to jest jak ludzie sprzedają auta bez książki.

 

[ Dodano: Nie Kwi 13, 2008 09:11 ]

Dzięki,ale jeszcze mam do Ciebie prośbę żebyś mi napisał wktórym miejscu znajdę oznakowanie silnika,tak to jest jak ludzie sprzedają auta bez książki.

Miałeś rację właśnie mąż odczytał na silniku nr.Z12XE to jak możesz to odpowiedz jeszcze raz na moje pytanie ile ma zaworów i czy napewno ma łańcuszek rozrządu.Dziękuję Ci bardzo i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma na pewno 16 zaworów a rozrząd napędzany jest łańcuszkiem,takze wymiana nie wchodzi w grę chyba że bedzie go słychać to wtedy trzeba,ale w 1.2 to raczej się nie zdarza, gorzej w 1.0 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK o zapłonie iskrowym, czterosuwowy, czterocylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą, wielozaworowy (po cztery zawory na jeden cylinder), z dwoma wałkami rozrządu w głowicy, umieszczony poprzecznie z przodu, napędzający koła przednie

Typ silnika Z12XE

Pojemność skokowa 1199 cm3

Ciśnienie sprężania

- nominalne 1,4...1,6 MPa

- minimalne 1,05...1,2 MPa

- dopuszczalna różnica między cylindrami 0,1 MPa

Moc maksymalna 55 kW (75 KM)

Prędkość obrotowa mocy maksymalnej 5600 obr/min

Moment maksymalny 110 N×m

Prędkość obrotowa momentu maksymalnego 4000 obr/min

Układ rozrządu / dwa wałki rozrządu w głowicy, podparte na pięciu łożyskach każdy, napędzane łańcuchem jednorzędowym, napinacz łańcucha hydrauliczny, szesnaście zaworów w głowicy (8 ssących i 8 wydechowych)

Luz roboczy zaworów / zerowy, zastosowano popychacze hydrauliczne

Łańcuch napędu rozrządu / jednorzędowy

- liczba ogniw 130

- naciąg / regulowany automatycznie napinaczem hydraulicznym wspomaganym

sprężyną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności