Skocz do zawartości

Co to za część???


Gość Omnibs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji tego iż jest to mój pierwszy diselek(zafira 2.0 TDI) proszę o garść informacji odnośnie elementów tego silnika. Myślę iż wszystkim nowym posiadaczom również się to przyda. Za pomoc z góry dziękuję.

 

a) Na poniższym zdjęciu są 3 zawory(czujniki?).

 

1 - za rurą dolotową powietrza. Do czego on służy?

2- na rurze dolotowej. 8)

3- przy turbinie???

 

Dołączona grafika

 

;) Element nr 4 - co to jest??? :D

 

Dołączona grafika

 

c) Element nr 5 - to wiem że jest zawór ciśnieniowy od turbo, tylko jak mam go rozebrać - pomóżcie

 

Dołączona grafika

 

d) Element nr 6 przy filtrze powietrza a zamontowany na silniku?

 

Dołączona grafika

 

Wielkie sorry za ten elaborat i dzięki za ewentualne wyjaśnienie :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnibs, po pierwsze to jest silnikdti lub dth jak kto woli wiec zmien w profilu no chyba ze masz przeszczep z vw :)

ad1elektrozawórdo turbo i nie tylko

ad2 przepływomierz powietrza

ad3zaworcisnieniowy turbo

ad4pompa vacum

ad5kolejne dwa elektrozawory nie tylko do turbo bo i doegra

ad6termostat wody

8);)

wszystkie trzy elektrozawory sa powiazane ze soba i z pompa vacu oraz zawory cisnieniowe jeden ktory pokazałes a sajeszcze dwa schowane pod pokrywa plastikowa silnika

jak na dziewieciolatka to tatus ci kupil za duzy samochodzik :D:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wodzu :D za info ;)

 

Hi Hi lubię ciężkie zabawki :)

 

A wiesz może jak rozmontować górną część tych elektrozaworów 5?(no chyba ze wystarczy tylko dolną aby przeczyścić) wszędzie piszą że jak je zassać to terkoczą - mnie nic nie terkocze 8) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyścić) wszędzie piszą że jak je zassać to terkoczą - mnie nic nie terkocze

Omnibs, jak jeździ to zostaw to w spokoju!! A że nie słyszysz to ścisz radio!! 8);) Tak ma być że nie zawsze terkoczą tylko w tedy gdy muszą to robić :) No chyba że masz za dużo kasy to rozbieraj :lol: przy okazji zorganizuj jakiś spocik to ci trochę uszczuplimy skarpety :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Podlacze sie pod temat u mnie nie pokazuje zadnego bledu ,ale od jakiegos czasu nie czuje powyzej 2500 obrotow tak zwanego "kopniecia " czy ma to jakis zwiazek z tymi elektrozaworami?Z gory dziekuje i pozdrawiam>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnibs, po pierwsze to jest silnikdti lub dth jak kto woli wiec zmien w profilu no chyba ze masz przeszczep z vw :D

ad1elektrozawórdo turbo i nie tylko

ad2 przepływomierz powietrza

ad3zaworcisnieniowy turbo

ad4pompa vacum

ad5kolejne dwa elektrozawory nie tylko do turbo bo i doegra

ad6termostat wody

:):wesoly:

wszystkie trzy elektrozawory sa powiazane ze soba i z pompa vacu oraz zawory cisnieniowe jeden ktory pokazałes a sajeszcze dwa schowane pod pokrywa plastikowa silnika

jak na dziewieciolatka to tatus ci kupil za duzy samochodzik :D:lol:

czy urządzenie nr 5 wydaje taki dziwny dzwięk bzyczenia , tak ma być czy coś nie tak, bo miałem raz taki problem :jak umyłem auto nie mogłem go odpalić i właśnie wtedy usłyszałem to bzyczenie a wskazówki w licznikach zwariowały, jak kręciłem rozrusznikiem to dziwnie odbijały się na zerach. Co to było???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariopi,

 

Faktycznie jak odpalisz silnik to z zaworków koło akumulatora nr 5 słychać bzyczenie lub jak kto woli terkotanie - to znaczy że pracują prawidłowo :?:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności