Skocz do zawartości

Opel Corsa C1.0, 58 KM, czy p0300 + p0302 moga być następstwem 0130 (podejrzewany przepływomierz)?


K0ras19

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

na forum pojawiłem się z powodu pacjenta mojej dpartnerki. Corsa C 1.0 58 KM. Problemów i awarii było już sporo odkąd kupiła, po 3 z kolei której serwis nie potrafił zdiagnozować i wymienić zająłem się jej serwisem osobiście - choć dla mnie to bardziej nauka silników spalinowych bo mechanik ze mnie żaden.

 

Na naprawę tego problemu chciałbym przeznaczyć max. 2000 zł (z zakupem komputera do diagnostyki).

O pacjencie:

1. 3 tygodnie temu wymieniany komplet wszystkich filtrów + olej + uszczelka pod pokrywą zaworów + uszczelka simering.
powód: stara uszczelka ciekła (zły montaż, nierówno dokręcone śruby, brak klucza dyn.), simering - wyciek.
2. W marcu dziewczyna przy dolewaniu oleju zapomniała założyć korek w efekcie cała komora zachlapana. (To istotne dla sprawy).

3. Po wymianie uszczelki zaworów niestety pojawił się wyciek przez śrubę, lekko podlało okolice cewki zapłonowej + świec. Niestety świeca (skrajna prawa) była mocno zalana + zabrudzona od różnych paprochów. Gniazdo świecy wyczyściłem, świecę także (nie wymieniałem ponieważ nie byłem na to przygotowany). Sprawdzałem iskrę - była. Gniazdo to też było zalane wcześniej przez brak korka.

4. Auto po złożeniu pracowało ok, przejechało ok 800 km łącznie + przeszło przegląd. Nie było problemów.

5. EGR czyściłem około 15 000 km temu. O ile dobrze pamiętam przepustnica elektroniczna, brak silnika krokowego.

6. Dziura w złączu elastycznym znowu (wymieniana przez warsztat ok. 10 000 km temu...)

7. Popa paliwa wymieniana ok. 12 000 km temu)

 


OBJAWY:

 

1A. Ostatnio podczas pierwszych mrozów po przejechaniu AOW z prędkością ok. 120 km/h auto zaczęło dławić się przy ruszaniu + dziura w mocy (której i tak za wiele nie ma) w zakresie 1500 - 2000 obr/min. Tak samo powyżej 100 km/h na 5 biegu auto dostawało telepania.

2A. Wyskoczył błąd p0130 bez check engine'a. Jako, że zachowanie auta w 1 kolejności wskazywało na przepływomierz (moim zdaniem) to go odłączyłem i wyczyściłem. Następnego dnia po osuszeniu podłączyłem. Tego dokonałem by zobaczyć czy będzie jakakolwiek zmiana w zachowaniu auta, no i jest... Auto 5 km przejechało dobrze.

3A. Dziś po przejechaniu ok 3 km wyskoczył check engine, auto straciło moc, praca jednostki zaczęła być upośledzona (inny dźwięk silnika) + lekkie przygasanie na biegu jałowym. Pojawiły się 2 błędy (wystukane) p0300 i póki co problem z cylindrem 2 (p0302).

4A. Po wyłączaniu silnika i włączeniu ponownym auto zapala bez najmniejszego problemu nawet przy ujemnej temperaturze.

 

Pytania:

1B. Czy przepływomierz mógłby powodować aż takie błędy?

2B. Czy przestawiony rozrząd może dawać podobne objawy? Pytam ponieważ może okazać się, że Corsa ta ma przebieg 190 00 km na jednym łańcuchu.

 

Informacje dodatkowe:

1C. Auto ma przejechane równo 190 00 km

2C. Sądziłem, że po zakupie partnerka wymieniła w nim rozrząd. Nie wymieniła, sprawdzałem ostatnio stan jego naciągu - jest raczej ok. Ale silnik pracuje w sposób podejrzany (dla mnie), nie wiem czy to wina 3 cylindrów, łańcucha czy stukania może popychacze. Nie znam tego silnika, nie wiem jak pracuje zdrowa jednostka.
3C. Wszystko do tej pory poza zawieszaniem na częściach oryginalnych.

Diagnostyka która przeprowadzę w najbliższych 2 tygodniach:

1D. Pomiar ciśnienia sprężania.

2D. Zakup komputera do diagnostyki, przymierzam się do Maxiecu ze względu na to, że mam inne auto a chciałbym coś bardziej uniwersalnego.
3D. Pomiar multimetrem sondy lambda.

4D. Zamiana świec miejscami.

 

 

Informacje ponumerowałem cyfrowo i literowo by łatwiejsza była odpowiedź od Was w odniesieniu do danego punktu :)


 

Edytowane przez K0ras19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności