Skocz do zawartości

Jakie amory do B1.2??? Czy wymieniac plych hamulcowy???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienic tylnie amory i sprezyny tez bo nie powinno sie ich wogole ruszyc(zgniesc w palcach) a moje da sie zgniesc i jest wyciek z tylnich amorow a nie bardzo wiem na jakie????Jakie sa dobre takie zeby utrzymaly sie na naszych pieknych drogach. To bylo pierwsze pytanie. Drugie natomiast jest nastepujace: facet od ktorego kupilam autko bardzo skrupulatnie wypisywal wszystkie wymiany wszystkiego co sie dao wymienic i w tym zestawieniu wymia ma zaznaczone zeby wymienic juz teraz plych hamulcowy.Wymieniac plyn czy nie a jesli tak to po co i na jaki?:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Witaj, moim zdaniem dobre amorki to kayaba albo sachs, nie wiem czy dobrze napisalem ale tak mi sie wydaje, co do plynu to powinno sie wymieniac bo on sie po prostu starzeje i traci swoje wlasciwosci, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Corsa B 1,2i 16V Typ silnika X12XE

Materiały eksploatacyjne:

Paliwo wyłącznie benzyna bezołowiowa LO min. 95

Olej silnikowy: wg API SF/CD lub SG/CD, wg CCMC PD2, SAE 5W 40, SAE 10W 40, SAE 15W 40 , wymiana co 10 000 km lub co 1 rok (z filtrem)

Olej przekładniowy: wg API GL4, wg MIL-L2105 B lub C, SAE 75W80 lub SAE 80W90, sprawdzanie poziomu co 30 000 km lub co 2 lata (bez konieczności wymiany okresowej)

Płyn chłodzący: Opel, sprawdzanie poziomu co 15 000 km lub co 1 rok (bez konieczności wymiany okresowej)

Płyn hamulcowy: wg SAE J 1703 DOT 4, wymiana co 2 lata

Olej w układzie kierowniczym ze wspomaganiem: olej do przekładni automatycznych Dexron II, sprawdzanie poziomu co 30 000 km lub co 2 lata (bez konieczności wymiany okresowej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz takie szczegolowe dane do mojej kosiarki c16xe?

Sorry ale wyszło na to że Cors z ty silnikiem nie ma :?::] W moich danych nie występuje. Mam dane do silnika C16XEL który był używany w asterce F.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

trudno ale znalazlem takie dane w necie, ja z moja GSI mialem problem z zaplaceniem tego podatku w urzedzie skarbowym po zakupie, pani z obslugi powiedziale ze taki samochod nie istnieje na to ja jej ze jest niekompetetna,na co ona oburzona wezwala kierowniczke ktora potrafila ustalic wysokosc tego podatku na podstawie silnika 1.4 16v :] bo corsy z silnikiem 1.6 nie bylo w tych calych spisach skarbowki (ktore sa oczywiscie zbrakowane :?: )pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności