Skocz do zawartości

Spadek mocy 1,7 TDI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Opla Combo 1,7 TDI 2002r mam problem poniewaz stracil on moc nie calkowicie lecz wyczuwam to w znacznym stopniu (np:nierusza zwawao z jedynki dopiero gdy turbina zalaczy sie zaczyna sie cieagnoac bo inaczej trzeba go strasznie ciagnac) problem zaczaol sie (pomijajac wczesniejsze jego odchyly ktorych nie było mało) od wymiany oleju po niej zaczol ciezko palic okazalo sie ze przewod (wyjscie z filtra paliwa) przetarł się wymienilem jest ok autko extra zapala (nawet przy duzych mrozach niemialem z tym wiekszych problemow) ale odczuwam brak mocy no i oglądając sie za siebie smuge dymu wiem ze disel moze zakopcic ale mam go od nowosci i wiem ze az tak nie kopcił. ma problem z rozkulaniem go powyzej 120kmh do ktorych tez niebagatela sbiera sie jak woz z weglem;/ moze ktos cos poradzic prubowalem podociagac zciagi na przewodach idacych do interculera (niewiem jak sie to pisze) wymienilem filtru ale niezauwazylem jakiejs szczegulnej poprawy;/ może ktos coś doradzic lub pomuz z gory dzieki ! sory za bledy nigdy nie bylem w tym dobry :?: szerokości!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam.tez mam Combolota mam problem z zawolem EGR.Zapala mi si co jakis czas

kontrolka samochodu z kluczykim i momentalnie traci moc.Po zgaszeniu auta kontrolka gasnie i jest ok na jakis czas.Bylem na kompie blad wykasowali ale nie na dlugo i tam powiedzieli mi ze to zawor EGR.co robić:)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Spróbować wyczyścić EGR ale może zaciera się elektro zawór sterujący EGR jest zaraz przy nim

 

co do mułowatości to może być zaolejony intercooler albo zapchany filtr cząsteczek stałych tzw. katalizator ,przepływka raczej odpada ale spróbuj ją odpiąć i zobacz czy autko jest bardziej dynamiczne oczywiście po odpięciu wtyczki zaraz wywali błąd który powinien sam się wykasować po kilkudziesięciu odpaleniach silnika 20-30 razy

 

ps. polecam forum astry G z tym silnikiem jest tam opisanych więcej problemów niż tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

witam i prosze o pomoc, podczas jazdy nagle autko stracilo moc wciskam gaz do dechy a samochod jedzie maximum 70 km/h bardzo slaby, nie ma czym jechac, nie kopci, przebirg 156 000 km, na luzie wchodzi na obroty, prosze o porade, co to moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

najlepiej sprawdzić czy nie spadł przewód od podciśnienia przy zaworku...przynajmniej ja tak miałem. jeśli masz możliwość to podłącz sie kompem i sprawdz doładowanie turbiny, sprawdź stan filtra powietrza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności