Skocz do zawartości

zamiana parownika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie posiadam astre 95 1.6 8v instalacje landi le 98 12v/ 18w

chciałbym sie dowiedzieć czy moge parownik wymienić na inny np brc ,Tomasetto czy bedzie tez rowniez reszte rzeczy wymienic elektronike komputer itd..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków nie ma większego problemu przy zmianie reduktora, co najwyżej kwestia przewodów (jak byś wrzucił fotkę starego reduktora z połączeniem, to coś więcej można by powiedzieć).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymienia się elektroniki przy wymianie reduktora zamiast reduktora landi bardzo dobrze pasuje reduktor Emma (firmy Elpigaz) w twoim przypadku najmniej przeróbek i moim zdaniem lepszy niż te które wymieniłeś Brc ,Tomasetto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emma (firmy Elpigaz)

- nie polecam, brc są dobre zwłaszcza "duże", Lovato też się dobrze spisują w Astrach 8v ale może być gorzej z połączeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu producentów reduktorów i monterów tyle opinii , a i owszem reduktory Lovato Zavoli Brc eco Emma sa na porównywalnym poziomie pod względem niezawodności i przebiegu między naprawczymi nie od dziś to wiadomo,ale w tym przypadku w miejsce reduktora Landi najlepiej będzie pasował właśnie Emma prawie bez przeróbek i na pewno lepszy niz Landi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie jestem gazownikiem) Ogólna zasada jest taka, że czym większa w środku membrana tym lepiej (chociażby ze wzg wytrzymałości i przebiegów) dlatego również nie wspominam o "małym" brc. Osobiście Emma (firmy Elpigaz) nigdy nie chwaliłem, niejednokrotnie problemy w kilku modelach samochodów z np z precyzyjnym ustawieniem czy regeneracją. Czego nigdy nie miałem z pozostałymi które wymieniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc większych problemów z regeneracją czy regulacją Emmy niema reduktor w budowie jest bardzo prosty tak jak i pozostałe , jezeli potrafisz zregenerowac reduktor Brc to z tym nie powinienes miec żadnych problemów,kwestia samej regulacji nie zawsze leży po stronie reduktora w znacznej mierze zależna jest od zastosowanego układu sterowania i mixera no i czy wielkośc membrany jest az tak wazna? większy wpływ na żywotnośc reduktora ma sposób eksploatacji(długie trasy, czy częste jazdy na krótkich odcinkach i niedogrzanym reduktorze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za udzielenie odpowiedzi po dokładniejszej analizie zdecydowałem sie na parownik Emma najmniej przerabiania

 

temat mozna zamknac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jak byłem na regulacji gazu (lekko się dławił do 2 tys. obr i przerywał) to gazownik powiedział że mam już reduktor zbyt zużyty i nie da się wyregulować poprawnie gazu tak aby mało palił i płynnie silnik pracował na wszystkich obrotach.Poza tym stwierdził że mam instalację bez emulatora sondy i bez elektroniki.Silnik C16NZ .

Reduktor-BRC

Zawór gazowy -LOVATO

 

Instalacja była zakładana w 2005 roku,przejechane na tej instalacji prawie 60 tys.km.

Możliwe że juz by parownik się zużył?

Co lepiej: dać do zregenerowania reduktor czy zakupić nowy?

Chodzi mi o koszta ale i o sprawnośc instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności