Skocz do zawartości

ABS ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim kadeciaku mam ABS, ale jakoś nigdy nie trafiłem na mechanika żeby miał kompletny sprzęt do diagnostyki ABS-u. Autko hamuje z ABS bez problemów (tak sadze bo czasem widać przerywane ślady hamowania) ale kontrolka ABS raz świeci raz nie...wiecie coś może na ten temat, dlaczego tak sie dzieje ?

Ja słyszałem ze ona ma sie zaświecać tylko wtedy gdy sie hamuje....

pozdrawiam ! =)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze ona ma sie zaświecać tylko wtedy gdy sie hamuje....

to zle slyszales

 

kontrolka ABS powinna sie zaswiecic przy odpalaniu auta i zgasnac

 

jak sie zapala w trakcie jazdy albo po odpaleniu

to wtedy oznacza problem i trzeba odczytac bledy

 

w kadecie powinno sie dac zrobic to samemu

ale niech sie wypowiedza wlasciciele kadetow 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To prawda kontrolka ABS powinna sie zaświecic przy odpalaniu auta i zgasnac.

Hm.... A ja np. swoim nie zostawiam śladów na ulicy bo jak nacisne pedał to czy jest ślizgo czy sucho zawsze słychac te chrobotanie i pedał tak jakby odskakuje. To chyba cos nie tak. Juz nie raz bym w dupe komuś przez to wjechał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z ABSem też trzeba umieć hamować bo większość przyzwyczajona jest bez ABSu i hamując sami hamujemy impulsywnie a z ABSem kiedy czujemy odbijanie powinniśmy jeszcze mocniej wciskać hamulec. Wiem bo astre mam bez i hamuje impulsowo i nie mam problemów, a jadąc autem z ABSem zaczalem hamowac tak z przyzwyczajenia to mnie nioslo po drodze, nie umialem zachamowac. Potem się nauczylem 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój Kadecik również jest wyposażony w ABS

Podczas gwałtownego hamowania hamulce tyrkoczą a pedał hamulca działa działa ciężej i wystarczy go tylko delikatnie docisnąć i hamowanie sie zwiększa...

 

Robiłem kontrole hamulców i wszystko jest OK więc jest to prawidłowe działanie ABSów

Kontrolka zapala się tylko po przekręceniu stacyjki i gaśnie po ok. 15sek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecacie jakis punkt w którym za rozsądna cenę można dokonać "poprawienia" ABS ?

 

eh..i tu sie nakłada drugi problem, bo prawy przód sie grzeje i bije po kierownicy przy hamowaniu z 80 km/h i to nie problem tarcz, klocków i rożnych innych rzeczy o których piszecie w innych postach, bo dokładnie wszystko to było zmieniane.

 

coż, do 2 tygodni powinien sie wybrać do ojca mojego kumpla, kótry ma warsztat to może cos wiecej sie dowiem, bo narazie w tych sprawach sidział tylko moj tata i dlatego taki zielony w tym jestem.

 

no to oki, juz wiem wstepnie co nie tak, wiec bede drązył dalej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec okazało sie ze kontrolka świeci bo któryś z dawnych mechaników chciał zdjąć czujnik w lewym kole i wtedy za duzo siły uzył ;/ -jednym słowem czujnik jest gdzieś uszkodzony.

 

narazie już da sie jeździć i hamować normalnie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

koniec tematu :lol:

pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności