Skocz do zawartości

Zafira A czy B ??? A może Dacia Logan MCV ?? Proszę o opinie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Do tej pory jeździłem Zafirą 2,0 DTH elegance z 2003 roku ale niestety miałem stłuczkę i autko do kasacji :D W tej chwili mam do wydania 40 - 50 tyś zł i zastanawiam się nad nowszym rocznikiem. Różnica w roczniku 2005 między starą a nową wersją jest około 10 tyś. Podpowiedzcie czy lepiej kupić starą i tańszą z silnikiem 2,0 czy nowszą i droższą z silnikiem 1,9. Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi bo zależy mi na czasie - bez samochodu jak bez ręki :evil: Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda benzynę, ale słyszałem w ASO i od kilku kumpli, że silniki 1.9 są lepsze i solidniejsze od dawnego 2.0

Poza tym nowa wersja ma już 6 biegową skrzynię i bogatsze wnętrze.

Mimo, że z zewnątrz bardziej podoba mi się Zafira | to wziąłbym nowszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jasne jasne silniczek 1,9 lepszy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/twisted.gif ale w którym miejscu. Na naszym g..m paliwie silnik 1,9, który jest dużo bardziej precyzyjny, łatwo wykończyć a wtedy koszty szybują oj szybują :( Ale zób jak uważasz, jeżeli do tej pory byłeś zadowolony z "starego" silnika to po co kombinować. Uważam iż dzisiejsze samochody to jeden wielki shit konstrukcyjny, a szukanie oszczędności w dużych fabrykach powoduje iż materiały są z dnia na dzień tańsze ...i gorsze. Jak czytałem o silnikach 1,9 na fora-ch to dość szybko padają( 120 tyś to max) ale to już sam zweryfikuj.

 

A no i ta elektronika w tych "nowoczesnych" autach z gadżetami pada to szybciej niż Niemcy pod Grunwaldem :o

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na zestawienie:

 

nowa Dacia Logan MCV 7 os. z silnikiem diesla 85 koni vs. 3 letnia Zafira http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Kasa za oba auta ta sama, jedno nowe, drugie używane, jedno lepiej wykonane, drugie gorzej ale jak to się ma pod względem technicznym :( Jak myślicie, który zakup jest korzystniejszy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie siedzę cały czas na necie i czytam przeróżne opinie............ o MCV większość jest pochlebnych no i jeszcze ta 3 letnia gwarancja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Loganie, to nie ta sama klasa pojazdu co Zafira. Nie to wykonczenie, no i silnik

jakis taki slabiutki, znajac zycie francuski. Kupuj Zafke B, bo to lepszy samochodzik.

Mi osobiscie lepiej sie podobaja te B od A, ale niestety cena http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

Poza tym silnik 1.9CDTI z pewnoscia mniej pali niz 2.2DTI. Co do trwalosci sie nie wypowiadam, bo nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jechałem Loganem MCV z silnikiem 1,5 85 koni i wg mnie jest bardziej dynamiczny od Zafiry z silnikiem 2,0 w dieselku. Biorę też pod uwagę spalanie - około 5-5,5 l w loganie i około 7,5 l. w Zafirce. Wykończenie fakt- badziewiaste ale zawsze jest coś za coś; kusi mnie, że to nowe auto a w najbardziej wypasionej wersji z 3 letnią gwarancją kosztuje 54 000 zł. Hmmm mam orzech do zgryzienia.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności