Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Jakie opony do Kadetta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Niedawno dokonałem zakupu Kadetta 1.6i Frisco 1991 rok. Przyszedł czas na zmiane ogumienia z zimowego na letnie. Moje pytanie jest następujące. Jakie opony do kadetta ? Jaki rozmiar ? Jaki indeks nośności ? Jaki indeks prędkości ? Myślę o 185/60/R14 82T. Może ktoś ma brief od kadetta i mógłby odczytać mi jakie mogą być opony w kadecie.... minimalne a jakie maksymalne. Bardzo byłbym wdzięczny. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartek672, po 1.witaj(odpowiedni dział) po 2.temat opon i ich doboru był poruszany na forum nie załeżnie od rodzaju autka ,znajduje się też na forum kalkulator do opon i zamienników po 3. jeśli ci się nie chce szukać to zlukaj sobie na www.ktk.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

bartek672, po 1.witaj(odpowiedni dział) po 2.temat opon i ich doboru był poruszany na forum nie załeżnie od rodzaju autka ,znajduje się też na forum kalkulator do opon i zamienników po 3. jeśli ci się nie chce szukać to zlukaj sobie na www.ktk.prv.pl

Wydaje mi się, że dział jest odpowiedni.... w końcu szukam opon do kadetta, a nie widze tu oddzielnego działu dla opon itp.

Szukałem wczoraj na Googlach trochę i nie mogłem nic znaleźć dlatego napisałem tu na forum. Z racji, że nie mam briefu to prosiłem kogoś kto takowy papier posiada o podanie mi wiadomości z pewnego źródła.

Jeżeli zrobiłem coś wbrew regulaminu to przepraszam, ale jestem tu nowy i jeszczę się uczę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Chyba się nie zrozumieliśmy.... mi nie chodzi o to jakie opony do jakich felg.... jakie felgi do jakich opon.... chodzi mi o konkretną informację.... jakie można włożyć maksymalnie opony do kadetta (w Briefie niemieckim jest taka informacja... niestety ja nie posiadam briefu od swojego kadetta) i chodzi mi o to jakie można dać najmniejsze koła, a jakie największe... czyli np: minimalne: 135/70/R13 74S maksymalne: 170/55/R15 84H.... chodzi mi o konkretne wartości, wartości jakie producent zaleca... Może teraz ktoś mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

dla C14NZ sedan 1991 r. dane z "brifu":

Grossenbezeichng. der Bereifung:

vorn/mitten und hinten : 155 R13 78S

oder vorn/mitten und hinten : 175/70 R13 80S

i tyle tam jest

germańce tak napisali jak i ja napisałem :D

:evil:?;]?:oops:?:wink:?????????

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

KUMELL ja mam to samo

a założone mam na lato 14 na zimę 13 i znam dużo ludzi co mają właśnie w ten sposób zakładane...

pozdrawiam. :):?::)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

niestety mam "damski" silnik 1,4 i. i chyba rozmiar opon 14 to za dużo na tą " wielką moc" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

córa ma w małej Corsie koła 14 i nie narzeka ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

książkowo dla kadetta są kapcie 175/70R13 ja na lato w 1,6 miałem 185/60R14 i jeździło się znacznie lepiej niż na R13do czasu zmiany opon. I tu moja rada nie kupuj barum bravouris ja właśnie takie kupiłem 185/60R14 i byłem na nie zły, mają miękkie boki i auto się dziwnie zachowuje na zakrętach branych z większą prędkością, no i jak poczują mokry asfalt to są strasznie niepewne (tracą znacznie na przyczepności). W GSI mam teraz 195/50R15 (książkowo 185/60/R14 powinno być) są to opony Fulda i jestem z nich zadowolony. Świetne trzymanie na mokrym i suchym asfalcie. Jak masz fele 14" to polecam ci opony 185/60 naprawdę lepiej niż na 13". I nie patrz na to co mówią papiery.

Ot moje zdanie. A trochę km już w życiu zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

książkowo dla kadetta są kapcie 175/70R13 ja na lato w 1,6 miałem 185/60R14 i jeździło się znacznie lepiej niż na R13do czasu zmiany opon. I tu moja rada nie kupuj barum bravouris ja właśnie takie kupiłem 185/60R14 i byłem na nie zły, mają miękkie boki i auto się dziwnie zachowuje na zakrętach branych z większą prędkością, no i jak poczują mokry asfalt to są strasznie niepewne (tracą znacznie na przyczepności). W GSI mam teraz 195/50R15 (książkowo 185/60/R14 powinno być) są to opony Fulda i jestem z nich zadowolony. Świetne trzymanie na mokrym i suchym asfalcie. Jak masz fele 14" to polecam ci opony 185/60 naprawdę lepiej niż na 13". I nie patrz na to co mówią papiery.

Ot moje zdanie. A trochę km już w życiu zrobiłem

Dzięki ! Mam fele 14" takie stalowe z pięciokątnym środkiem do opla.... Ale pytałem o rozmiary briefu, żeby mniej więcej wiedzieć czy opony 185/60/R14 nie będą za duże do kadetta. Myślę nad kupnem 4 kleberów Dynaxerów HP. Opony sprawdzone przez mojego brata i nie narzeka. Mówisz Fulda... a jaki model ? Dziękuje za wszelką pomoc.... jestem młodym (20 lat) posiadaczem kadetta (to już drugi w tak krótkiej historii kierowcy :/) i jeszcze nie wszystko wiem, a lepiej zapytać doświadczonych kolegów ! :| Bardzo dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanie mam kadziora cabrio silnik 2.0 16v i chce zamatowac felgi 15 bo takie dostałem jakie podejda oponki na przod i tył tak zeby sie ładnie prezetował a mam leko obnizone zawiecho prosze o rade Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zależy jaką masz szeroką felgę ?? no i zależy jakie masz ET tych felg 15" ( ET - jest to odsadzenie felgi od piasty ) Ja mam felgi 15" z ET 36 i na tyle oponki 195/50 R15 i w 4 osoby na dołkach obciera delikatnie... Żeby ładnie wyglądało ? A to zależy czy chodzi ci o profil żeby nie był za wysoki czy o naciąg oponek ?? Do Kadetta E na felgę 7x15 idealnie nadają się właśnie 195/50 R15, jeśli chcesz mieć naciąg na feldze o szerokości 7" szukaj 175/55 R15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi