Skocz do zawartości

Klimatyzacja w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos orientuje sie jak najlatwiej sprawdzic jaka moge miec klime w Zafirze?

Widze, ze filtry kabinowe sa dostepne w zaleznosci od producenta klimy BEHR lub DELPHI.

Stad nie wiem ktory kupic. Mam Zafire 2.2DTI z klimatronikiem z 2004r jesli to

pomoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przerabiałem to przy okazji zakupu filtra kabinowego - najlepiej sprawdzić małą chłodnicę (jest widoczna etykieta producenta) . Jeżeli chłodnica jest Behra to cały system klimatyzacyjny jest Behra . Z innymi firmami - analogicznie .

 

Ja miałem chłodnice Behra (czy jakoś tak :D ) zakupiłem filtr do tego typu klimy , wymieniłem i jest super - szyby nie parują i smrodu brak :evil:

W moim roczniku 2000 występowały właśnie te dwa rodzaje klimy o których wspomniałeś

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tez o tym pomyslalem i udalem sie z latarka do garazu. U mnie zauwazylem tak jakby 3 chlodnice, tzn. takie aluminiowe bloki z lamelkami. Najdluzsza jest od strony silnika

zaraz przed nia (tzn. blizej grilla) jest taka mniejsza z wentylatorem a nad nia jest wlot powietrza. A nieco dalej obok taka zupelnie mala. Czy ktos moze wyjasnic do czego sluza poszczegolne z nich - jestem laikiem w tych sprawach. W kazdym razie na tej najwiekszej

od strony silnika zauwazylem na gorze napis "L4 BEHR", czy to wlasnie oznacza ze mam

klime Behra? Wydawalo mi sie ze do klimy jest mniejsza chlodnica. Na pozostalych nie jestem w stanie nic znalezc poza oczywiscie "GM" czy Bosch na wentylatorze.

 

Zrobilem przy okazji zdjecie:

Dołączona grafika

Napis BEHR jest na 2.

 

[ Dodano: Sob Kwi 19, 2008 19:18 ]

Przy okazji mala ankieta - mozecie podac producentow swoich klimatyzacji oraz parametry Zafir, tzn. rok produkcji i czy manual/klimatronik.

Gdzies spotkalem sie z opinia, ze jak klimatronik to na pewno Behr, ale chcialbym to potwierdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Zafirze jest "dziura" nad popielniczką to wyciągnij plastikową kieszeń i powinna się pokazać nalepka producenta klimy, nalepiona na kanale gdzie jest mocowany filtr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie Astra, w Zafce nie ma tej poleczki (a szkoda, bo przydalaby sie). Nie chce mi sie wykrecac calego schowka, szczegolnie ze nie mam takich torxow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyjasniam:

1. chłodnica od kilmatyzacji

2. chłodnica silnika

3. chłodnica powietrza - intercooler

 

PS ale masz wypucowany ten silniczek, chłodnice jak nowe

pzdr jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kolego cbm80 a więc tak z tymi chłodnicami to tak :

- 1 pierwsza zaraz za samą atrapą taka cieniutka to od klimy jest

- 2 następna za nią to chłodnica układu chłodzenia twojego silnika

- 3 to intercoler chłodnica powietrza do turbo bo masz auto dti jakbyś miał dtl tak jak ja to byś tego nie miał :?:

pozdrawiam :)

 

co do klimy to nie wiem jaką masz bo sam nie wiem jaką ja mam w sumie a filtr wymieniał mi kolega w warsztacie przy okazji wym. oleju itp wiec nie pomogę sory :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chlodnica od silnika jest Behra, czy to moze oznaczac ze i klima tez jest tej firmy? Mozecie zobaczyc co jest u Was na tej duzej chlodnicy napisane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chlodnica od silnika jest Behra, czy to moze oznaczac ze i klima tez jest tej firmy? Mozecie zobaczyc co jest u Was na tej duzej chlodnicy napisane?

Proponuje zebys odkrecił schowek i wszystko sie wyjasni. Jak nie masz torksów T20 to wez zwykły wkrętak mały - tez da rade.

Jak zaczniesz meczyc dziwnymi pytaniami to nikt nie bedzie z Tobą gadał.

A tak dla zaspokojenia Twojej ciekawosci to ja mam:

1.Bosch

2.Behr

3.Behr

 

No i ja mam filtr kabinowy Behr

 

To tyle i zastanów sie nad tym co Ci napisałem.

pzdr jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności