Skocz do zawartości

Wyciek oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam Astrę F 1.7 TDS (silnik Isuzu) i w miejscu który pokazałem na zdjęciu pojawia mi się olej. Co w tej sytuacji mam robić, nie jest jego dużo ale pojawia się. Czy coś należy wymieniać?

 

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam Mysle że ten olej pochodzi z turbiny znaczy to że turbina puszcz olej a wymiana uszczelki to tylko chwilowy zabieg bo i tak nowa pusci. Pozdrawiam

 

Co to znaczy że turbina puszcza olej? Czy tzn że mi pada? Co mogę/muszę zrobić?

 

 

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak puszcza olej to trzeba by było zregenerować :/ a koszty dość duże jężeli chcesz to zrobić profesjonalnie bo u józka z warsztatu można to zrobić ale na dobre to nie wyjdzie :)

 

a tak wogóle to Ty masz tam turbinę?? ja też mam silniczek isuzu tylko trochę inaczej wygląda i zamiast napisu diesel mam napis turbo :wink: a z tym wyciekiem się nie przejmuj :mrgreen: musiałbyś zobaczyć co się u mnie dzieje w tym miejscu ;) ty to jeszcze masz czysty silniczek :( ja mam tam prawie wszystko zabazgrane olejem :/ ale będe to robił dopiero przy okazji wymianu rozrządu :D u mnie to wygląda jakby wyciekało gdzieś z wtryskiwaczy albo przy świecach żarowych

 

dscf3512oe0.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle to Ty masz tam turbinę?? ja też mam silniczek isuzu tylko trochę inaczej wygląda i zamiast napisu diesel mam napis turbo :wink:

 

Mam turbo, Astra jest z 97r. może są jakieś różne wersje oklejania silników :)

 

 

a z tym wyciekiem się nie przejmuj :mrgreen: musiałbyś zobaczyć co się u mnie dzieje w tym miejscu ;) ty to jeszcze masz czysty silniczek :( ja mam tam prawie wszystko zabazgrane olejem :/ ale będe to robił dopiero przy okazji wymianu rozrządu :D u mnie to wygląda jakby wyciekało gdzieś z wtryskiwaczy albo przy świecach żarowych

 

To znaczy przejmuje się z tego względu, że kiedyś gadałem z jednym facetem, który miał podobny motor i mówił mi, że jak będę miał problemy z odpaleniem silnika to wystarczy, że wymienię uszczelki (szlag nie pamiętam jakie), bo on tak zrobił i mu zaczął bez problemu palić nawet przy -25st. Rok temu nie miałem problemów z odpaleniem dlatego też dość na spokojnie potraktowałem te rady... a dziś sam mam problemy z odpaleniem i tak się zastanawiam skoro mi cieknie to czy to nie jest właśnie to... I czy jak wymienię to mi zacznie znowu dobrze palić. A może wiesz, które uszczelki mógł mieć na myśli ten facet?

Kurde najgorzej mnie to wkurza, że rok temu właśnie przy -25 st. C paliłem bez problemu a teraz przy zaledwie -1 st. C odpalam 5 minut... no ale cóż wszystko kiedyś musi paść.

 

 

P.S. Pokaż mi prosze, jak masz inne ujęcie swojego silniczka, gdzie są świece żarowe, bo jakoś nie mogę załapać jak to coś wygląda.

 

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie mam pojęcia o jakie uszczelki chodzi :wink:

a o to zdjęcia:

dscf4147zs1.th.jpg

dscf4148iy4.th.jpg

ostatnio jak sprawdzałem świece to trochęto wytarłem więc jest troszkę lepiej nież było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności