Skocz do zawartości

astra h z18xer - kontrolka ciśnienia oleju miga chwile po uruchomieniu


mateusz101195
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem u siebie ostatnio takie zjawisko, po odpaleniu auta po nocy/dłuższym postoju potrafi mignąć dosłownie na 1/3 sekundy kontrolka cisnienia oleju. Niezależnie czy jest stukot z KZFR czy go nie ma, auto odpala normalnie bez żadnych fajerwerków i 2-3 sekundy po uruchomieniu mignie czerwona lampa alladyna i znika. Jestem dziś powymianie oleju, 5w40, ten sam od zawsze. Myślałem że to może kwestia starego oleju (dziś pykło 10k więc idealnie na wymiane) ale po wymianie oleju jest to samo. Oleju nie ubywa, wszystko jest malina tylko to mignięcie. Czujnik ciśnienia oleju może zacząć umierać? wiem że najlepiej wkręcić manometr zamiast czujnika i najzwyklej w świecie zmierzyć ale takowego nie posiadam i średnii widzi mi się kupna czegoś sensownego aby tylko raz zmierzyć ciśnienie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o nich to maja zywtonosc jakies 200k, u mnie dzis pykło 260 wiec chyba nawet profilaktycznie go wymienie. nie widze nigdzie dostepnych oryginał gm, znalazłem delphi SW90015  ze niby jakiś spoko jest, warto montować? i od razu pytanie gdzie znajduje sie ten czujnik? w astrze g widze ze od tyłu silnika na łączeniu miska/blok, w h bedzie tak samo? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dziady pomocne z was -_- czujnik, a raczej włącznik, ciśnienia oleju znajduję się nad kompresorem klimy, za nim na bloku silnika. Klucz 24, długa nasadka, bardzo długa może styknie, standardowa bez szans. da się wymienić od góry bez zrzucania kompresora ale to jakieś 2h roboty i dodrutowania sobie narzędzi, kombinowania z przegubem cardana, przedłużkami etc. prościej chyba zrzucić kompresor i dojśc tam jak człowiek... po pierwszym teście po tam 3h stania i odpaleniu kontroka nie zaświeciła, na dniach dam update czy działa. 

czujnik kupiłem Delphi SW90015, czytałem opinie że przez te siatke dłużej żyją, zobaczymy, kosztował zawrotne 16zł, tyle ze robota "od góry" to koszmar a każda jedna serwisówka jaką znalazłem ja na necie albo mechanik u siebie pokazywałą czujnik za kołem pasowym nad miska. szkoda strzępić ryja... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności