Skocz do zawartości

Akumulator


Gość EsoXose

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Zafira 2,0 DI/DTI 16V (1999-2003)

 

Akumulator / 12 V 70 A/h 680 A, minus na masie, umieszczony po lewej stronie w przedniej części przedziału silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne heheh strona komercyjna :D gdzie na pierwszym palnie reklama centry :P wiec wiadomo jaki akumulator zaproponują:P

Jeżeli strona ta cię denerwuje z powodu komercji (wiadomo z czegoś trzeba żyć ) to proponuje zajrzyj na forum-tam są ludzie co sie dość dobrze znają na rzeczy i nie tylko o centrach piszą.A jak wiesz nowy aku troszku kosztuje więc lepiej se popytać żeby potem nie było nieciekawie

 

może na stronie jenox'a cos dobierzeszbo mi wychodzi,że 72Ah ale sam luknij

albo bosh

http://www.jenox.com.pl

http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.asp

ale wg bosha to są 3 warianty w zależności od typu 70,72lub74Ah sprawdz sam

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EsoXose, W przeciągu 2 lat zamontowałem (wymieniałem) nie dużo bo 20szt (bosch-8(zwłaszcza ca/ca), centra-6, Zap-2, + inne) akumulatorów.

W tym czasie do reklamacji nadawało się 5 z nich, w tym 4 z bosch-a.

Dodam - ładowanie we wszystkich w normie tj. 13,9-14,5

Dla mnie wniosek jest jeden :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz ten wniosek ja mam jeden centry i nic mu nie jest drugi boscha i żyje a trzeci mam no-name i też żyje.

Generalnie nie chodzilo mi o firmę produkującą aku tylko o link do dobory do konkretnego modelu zafiry.

Polecam zajrzyj na forum akumulatorów i tam zapytaj o inne marki.

 

Ciekawe jest to co napisałeś o ilości -ciekawe też czy wszystkie ci padały w jednym aucie.(ładowanie to nie wszystko-wystarczy ,że bierze ci prąd i rozladowuje na postoju,wtedy większość aku tego nie wytrzyma).

Wyglądasz na pechowca chyba,więc życzę Tobie by ten 21 był nie do zdarcia.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawinek, na szczęście to nie mi i to były montowane w kilkunastu autach :D

sprawdzane było nie tylko ładowanie ale i upływ prądu (co jest podstawą przy karcie gwarancyjnej).

Chciałem tutaj tylko pokazać, że Centra czy Zap mimo, że są produkowane u nas wcale nie należą do tych awaryjnych (jak inne) i jak niektórzy myślą.

Można zaoszczędzić np 50 czy 70zł na tańszym (a jest tego na rynku), ale to jest tylko pozorne. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cente Plus i sobie chwale. Kiedyś mieliśmy Bosha w maluchu i padł :D.

Ważny jest dobór odpowiedniej pojemności akumulatora/prąd rozruchowy i sprawna instalacja elektryczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności