Skocz do zawartości

Zbiornik paliwa w Astra II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie zbytnio nie deptałem, jedna trasa ok 70km (ze 3razy po 150km/h bo byłem ciekawy ile poleci, a normalnie około 100km/h), a reszta to może z 10 razy rozgrzewanie silnika na 10km trasy po mieście i jazda w przedziale 1500-2500obr/min

hmmm, może to rozgrzewanie tak wysysa paliwo, zobaczymy po kolejnym tankowaniu

 

dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zatankowaniu do pełna przejechałem 200km (cykl mieszany) i wskaźnik pokazuje trochę powyżej połowy, co mnie martwi. Czy wskazówka poziomu paliwa opada liniowo, czy np spada dosyć szybko do np połowy a potem wolniej

Wiciua myślę że mam podobną sytuację tylko że odwrotną. U mnie jest tak że mniej więcej do 3/4 pojemności zbiornika wskazówka spada b. wolno (zrobiłem ok 460km w trasie) i miałem 3/4 zbiornika w/g wskazań wskaźnika (aż nie wierzyłem że tak mało pali wyliczyłem że ok 3,5-4l :) ) a po zatankowaniu pod korek okazało się że pali w normie czyli 5,5l (Y1,7dti).Poniżej przedziału 3/4 spada b. szybko aż do poziomu 1/4 zbiornika i później odzwierciedla już w miarę normalnie stan zbiornika. Nie ma się co przejmować tylko poznać i zapamiętać wskazania wskaźnika podczas tankowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam,

Pojemność zbiornika paliwa w Astra G 2.0DTL to 52l, przynajmniej tak wynika z instrukcji. Interesuje mnie ile paliwa zostaje w zbiorniku gdy rezerwa zaczyna juz swiecic światełkiem ciągłym oraz ile jest w zbiorniku gdy zaczyna juz kontrolka paliwa migac.

 

 

 

W ten weekend z przędkością 120-130 km/godz przejechaliśmy Astrą 1,7 DTI ponad 50 km, dopuki nie zaczęła całkowicie migać kontrolka, ale wydaje się, że mogła jeszcze trzoszkę pociągnąć - tak bywa jak wybierasz się w trasę, gdzie raz na 50-100 km masz CPN. Ale zawsze lepiej nie ryzykowaćhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość opel24kris

Tak jak moim poprzednikom zapaliła się kontrolka paliwa a po przejechaniu około 100 km migała. przejechałem jeszcze 25 km i zatankowałem. Gdyż ponieważ ostatnio oglądałem jak to jest zrobione o bakach paliwa i pan powiedział pewne zdanie, że zbiorniki paliwa tankuje sie do około 80 procent pojemności a reszta jest na gazy (analogiczne rzeczy są w instalacjach gazowych). Zatem 52L - 20 % daje 41,6L w co nie wieżę bo juz tankowałem 42 litry. Rezerwa pali mi się po spaleniu około 42 - 43 L paliwa zatem proszę o opinie co do rzeczywistej (ile da się zatankować) pojemności paliwa. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moja Astrze 1,4 16V kontrolka rezerwy zapala się w okolicach 7L. Faktem jest, że gdy auto stoi pochylone na lewy bok wskaźnik pokazuje więcej paliwa.

Co do mrygania lampki rezerwy paliwa to zaczyna gdzieś w okolichach 2,5 - 3L.

A raz jedyny udało mi się zatankować 47L. paliwa.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Naszej Astrze rezerwa zaczyna swiecic jak w zbiorniku zostaje 6.5 - 7 l a przy jakijm poziomie miga tego jeszcze nie zdazylem sprawdzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności