Skocz do zawartości

Astra h wycieszenie - szumy ze słupka b? świsty, słyszenie drogi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, mimo że wygłuszyłem prawie całe auto (podłoga, drzwi, maska, klapa bagaznika, nadkola zewnątrz i wewnątrz) mam wciąż okrutne wrażenie że powyżej 60km/h pojawia się szum jakby było cos nieszczelne przy oknie/słupku b. Wklejałem uszczelki okna, tą długą uszczelke co idzie nad drzwiami przez całe auto. Uszczelki karoseryjne wypełnione sznurami dylatacyjnymi 2x6mm, docisk fest że aż drzwi trzeba prawie trzaskać by się zamknęły i dalej coś kurva śwista.... Dogłuszałem ostatnio tapicerke piankami 6mm mysląc że to pomoże ale róznicy w sumie brak... Brak mi pomysłów co jeszcze mozna sprawdzić. Wiem że asterix to nie s klasa czy inne high-endy, gdyby zlikwidować ten szum drogi\wiatru czy kij wie co to hałasuje przy tych 100km/h to już by było idealnie. Ktoś ma jakies rady co można jeszcze wykminić? Czytałem o tym aby wypełnić w jakiś sposób slupek B aby nie przenosił dźwięków, dziś rozebrałem plasticzki to nie dość że ten plastik za którym są pasy nie ma jakiegokolwiek wygłuszenia (dokleiłem dzis pianke 6mm) to jeszcze sam słupek jest w środku relatywnie pusty a nie ma jak go od środka wykleić matami alu-butyl. Może wiatr dostaje się przez szczeliny nadkole przód <-> drzwi przednie i drzwi przednie <-> drzwi tylne? Co prawda na słupku b jest uszczelka na wysokości szyb ale wszystko poniżej to już goła przestrzeń. Dawajcie kto co ma jakiś pomysł ciekawy ;D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update:
dociszyłem nadkola, na mate alubutyl dołożyłem warstwe blachoguma, tak ma grubo. dodatkowo na przód dałem na plastiki pianke bitmat k6s po całej długości, potem ledwo je na miejsce wcinałem xd 
wykleiłem tez tą wnęke między podłużnica a nadkolem, tam gdzie jset ta fabtyczna gąbka i gdzie zbiera sie syf. prześwit był tam na 2palce szerokości, bezpośrednio na drzwi przednie. od strony pasażera było jakieś ustrojstwo które tez zakleiłem. po operacji zrobiłem trase 30km i mam wrażenie że jest duuużo ciszej. nie ma takieszu szumu, nie jest idealnie ale jest ogromna poprawa, podejrzewam że wykljenie tej wnęki w nadkolu+k6s na plastiki dało duży efekt. na dniach planuje wypełnić słupki b pianką k6s + filc. demontaz mechanizmu pasa i z tamtej wnęki do góry wypełnić filce, następnie zakleić pianką i powinno być wygłuszone.

 image.thumb.png.11c6bcf70d5416d57f8c895440537324.png

w miedzyczasie wykleiłem maske alubutylem bo mi został, wykleiłem wszystko pod tą fabryczną szmatą-wyciszeniem. dodatkowo wyciszłem nadkola tył wewnątrz (za modułem elektronicznym i tam gdzie są klpaki wentylacyjne). wleciał alubutyl tam gdzie dało rade sięgnać, troche pianki k6s i filc prosso 10mm. filcu upchałem tam gdzie sie da pod tapicerke i cała podłoge, taki jeden duży płat. ta operacja wyciszyła troche dźwięk wydechu i szumy z  tyłu. filc proso kosztuje grosze w bitmacie, brałem wersje bez kleju, jakies 15zł za 1m2 10mm wiec kox cena. 

Edytowane przez mateusz101195

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden update, nie da sie odkrecic tego mechanizmu pasów normalnymi kluczami, potrzebny jest taki długi rurowy bo śruba jest od zewnątrz i wkrecona jest w trzpien który jest dłuższy niż dłuższe nasadki, dostep przez zaślepke na słupku. nie mam takiego klucza pod ręką więc wykleiłem całe miejsce nad tym mechanizmem (ręka wejdzie, ciasto ale wejdzie). dodatkowo wykleiłem matami i filcem miejsce gdzie jest 3 światło stop na klapie bagażnika, uprzednio uszczelniajac lampke stopu aby nie lała się tam woda (nie powinna i tak, ale jak zerknalem na te uszczelke to przestala istniej pare lat temu, kapka silikonu dla pewnosci nie zaszkodzi) ostatnie co zostało do wyciszenia to dach, ale jak gadałem ze specem z bitmatu to to nie wpłynie znacząco na świt powietrza, bardziej na deszcz i jazde na mocnych nierwónościach. póki co nie chce mi sie zrzucać podsufitki wiec zostaje jak jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update, udało mi się po raz kolejny w dużym stopniu zniwelować szumy ze słupka b podczas jazdy załóżmy powyżej 60km/h. W moim przypadki hałas pochodził z szczeliny miedzy przednimi a tylnymi drzwiami pod uszczelka słupka, jest tam taki jakby rant tylnych drzwi który wchodzi pod przednie, ale zauważyłem że nie przylegają one dokładnie tylko jest przerwa. Na testy wykleiłem ten rant pianką k6s od bitmata oraz krawędź przednich drzwi która nachodzi na tenże rant tylnych, różnica się mocno zauważalna, nie ma takiego przytłumionego gwizdu ze słupka b (w moim ułożeniu fotela słupek b mam przy uchu). Bede w domu rodzinnym to wkleje tam jakąś uszczeleczkę o profilu D, będzie wyglądać esetyczniej niż moje docinki z resztek pianki :D wydaje mi się że to już ostatnie co moge zdrutować w asterixie aby uczynić go cichszym. 
image.png.1e0a19fff3a8995647297decaa5975f2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności