Skocz do zawartości

stacyjka ?? kluczyk ?? co jeszcze ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przekopalem historie tematow ale na swoj problem nie znalazlem odpowiedzi...

Astra II 99r.

wiec problem polega na tym iz od pewnego czasu stacyjka mi sie zacinala tzn. jakby nieodbijala... ale zeby tego bylo malo w sobote przy probie zgaszenia silnika kluczyk ladnie wyszedl ze stacyjki ale silnik nadal dzialal ;)?:mrgreen::D!

od tego samego czasu ciagle mam wlaczone podgrzewanie tylnej szyby :mrgreen: nie mozna tej opcji wylaczyc i juz ehhh gasze samochod zatrzymujac sie i 'dlawie' go probujac np. ruszyc z 5 biegu. kontrolki jeszcze jakis czas sie swieca i pozniej niby wszystko jest OK.

reasumujac - wymienilem jakas kostke za stacyjka (podobno ma odcinac napiecia po wyjeciu kluczyka part number GM 0914863) mistrz od stacyjek mowi ze wszystko jest OK ale nie jest. samochod nadal po wyjeciu kluczyka ze stacyjki pracuje jakby nigdy nic... prosze o pomoc i jakies pomysly... jutro sprawdze na innym kluczyku moze ten juz sie wytarl albo cos bo pomyslow nie mam szczegolnie jezeli chodzi o to ogrzewanie szyby/lusterek.

 

 

pozdrawiam

 

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy rozumieć że po wymianie kostki wszystko wróciło do normy poza tym ze nie gaśnie silnik.Czy gasną wszystkie kontrolki i urządzenia zależne od stacyjki ?

Jaki to jest silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak samo jak bylo...czyli wyciagam kluczyk w celu zgaszenia silnika i nic... moge z kluczykiem wysiasc z samochodu a silnik i tak bedzie wlaczony bez kluczyka w stacyjce. kontrolki z lub bez kluczyka zachowuja sie normalnie.

 

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 21:18 ]

silnik 1,6 100 KM kombi

 

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 21:23 ]

po 'zdlawieniu' silnika kontroli pala sie jakby samochod byl na zaplonie jeszcze jakies 30 sek. i gasna...wlacznie z podgrzewaniem szyby :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

 

Po dwoch dniach poszukiwan i rozebraniu prawie calego wnetrza samochodu znalazlem przyczyne tych objawow.

Zwarcie przewodu ktory idzie do ogrzewania tylnej szyby do karoserii auta, u mnie jest w okolicy tego gumowego lacznika pomiedzy klapa (htb) a karoseria, poruszalem nim i dioda od ogrzewania zgasla, dziala teraz normalnie mozna tez zgasic auto kluczykiem.

 

Pisales ze czasem auto nie chce zgasnac, ja zauwazylem ze dzieje sie to tylko w okreslonych przypadkach:

 

1.

- wlaczasz zaplon (kluczyk pozycja II), mozesz tez odpalic silnik ale to bez znaczenia

- wylaczasz zaplon

efekt: kontrolki gasna, wylacza sie silnik (jesli byl wlaczony) czyli tak jak powinno byc

 

2.

- wlaczasz zaplon

- wciskasz RAZ (lub nieparzysta liczbe razy, czyli zostawiasz wlaczone ogrzewanie) przycisk od ogrzewania tylnej szyby i lusterek (dioda od ogrzewania pali sie caly czas niezalznie ile razy bedziesz klikal)

- wylaczasz zaplon

efekt: kontrolki pala sie nadal, silnik tez pracuje jesli byl wlaczony

 

Jesli ruszanie kablami nie pomoze to mozesz wyciagnac przekaznik od ogrzewania szyby, wtedy dioda bedzie palila sie caly czas ale przynajmniej po klikaniu w nia da sie normalnie gasic auto.

 

Reasumujac: po wlaczeniu zaplonu ruszaj kablami i obserwuj kontrolke od ogrzewania jesli zgasnie lub mignie to masz przyczyne.

 

Na koniec powiem szczerze ze nie mam pojecia co to cholerstwo ma wspolnego z zaplonem i jaki idiota projektowal elektryke w tym aucie zeby po takim zwarciu byly takie cuda z zaplonem.

 

 

Mam nadzieje ze pomoglem

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności