Skocz do zawartości

Terkotanie przy ruszaniu z okolic deski rozdzielczej.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Kupiłem ostatnio Opla Astrę II 1.4 z 2000r. 134tys. przebieg. Samochów ogólnie bardzo mi się podoba, ale mam z nim jeden ?mały? aczkolwiek bardzo denerwujący problem. Otóż za każdym razem przy ruszaniu z miejsca, z okolic deski rozdzielczej (przynajmniej tak na ucho zlokalizowałem) dochodzi bardzo uciążliwy odgłos terkotania. Nie jest to odgłos typu matalicznego. Obstawiałbym plastik. Nie wiem, czy coś się nie poluzowało (np. jakiś filtr przeciwpyłkowy etc.), jakiś plastik niedokręcony. Wydaje mi się, że coś wpada w wibrację tylko przy niskich obrotach silnika. Dodam, że problem ustępuje po rozpędzeniu samochodu. Myśle, że jest to jakaś pierdoła, ale pytam Was jako doświadczonych użytkowników. Samochód mam zbyt krótko i nie wiem jeszcze co jest gdzie.

 

Proszę więc Was o radę. Może mieliście podobne doświadczenia i udało wam się problem rozwiązać. Czego szukać, na co zwrócić uwagę? Dodam, że nic tak nie doprowadza mnie do szału jak jakieś niezidentyfikowane źródło odgłosów dobiegających do mnie na każdych światłach.

 

Dziękuję za wszelką radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele np. Trzeszczeć moze plastik konsoli środkowej szczególnie jeżeli był juz demontowany np. do wymiany podświetlania przełączników nawiewu itd. Szczególnie moze robić hałas w górnej części nad wyświeltaczem tam gdzie styka sie z tapicerką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy, to stamtąd pochodzi ten dźwięk. Według mnie dochodzi on bardziej znad tablicy zegarów, gdzieś w okolicy szyby, z okolic kratki nawiewu. Poza tym samochód kupiłem od znajomego i omawiałem z nim tę kwestię i nic mi nie wspominał, aby demontował konsolę centralną? Jedyne co tam robił to bawił się coś z radiem fabrycznym, ale nie sądził, aby coś mu się ułamało, czy czegoś by tam nie przykręcił (nie ściągał w tym celu całego panela).

Bardzo jednak dziękuję za radę. W długi weekend popatrzę, może coś ustalę. Jak mi się uda, pomiędzy grillem u znajomych ;/

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to prosiłbym o napisanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć podszybie - wystarczy delikatnie podważyć i wyciągnąc całe a następnie podkleić czymś najlepiej wszystkie zatrzaski na których ono się trzyma, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ten dziwny odgłos, a dodatkowo wibrację plastiku dochodzą spod tunelu obok pedału gazu. Od strony kierowcy idzie tamtędy rurka, ale ona jest nieruchoma, a od strony pasażera jest zabudowany plastik i jak go dotykam to czasem wibruje, a do tego jednocześnie dochodzi ten odgłos terkotania. Coś jakby wzbudzało się przy niskich obrotach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W sprawach technicznych jestem zupełnym laikiem, ale z tego co wiem to Astry maja to do siebie ze slychac rozne "swierszcze" spod deski rozdzielczej i sa to ponoc rzeczy zupelnie normalne i nie nalezy sie ich obawiac (wibrujace kabelki czy cuś). Takie cuda wyczytalem na prywatnej stronce poswieconej Oplowi, ktora ktos, kiedys zamiescil. Jak posznupiesz to napewno znajdziesz:)

Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tylko pozostaje jedna kwestia, a mianowicie taka, że odgłos ten dochodzi z miejsca znacznie niżej (aczkolwiek przenosi się w górę). Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego typu, że na plastikowej obudowie w okolicach podłogi pedału gazu wyczuwalne są wibracje, a to już chyba nie jest normalne. Może można to jakoś zdiagnozować i wprowadzić jakieś rozwiązanie eliminujące problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności