Skocz do zawartości

szyba w Tigra Twin Top - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z szybą od pasażera w nowej Tigrze. Szyba opuszcza się na dół i do góry przy użyciu przycisków w jednych i drugich drzwiach.

A teraz słów kilka o problemie:

 

 

Podczas otwierania drzwi od pasażera, szyba w ułamku sekundy powinna opuścić się

ok. 2 cm na dół, a podczas zamykania do góry. Niestety tak się nie dzieje w wyniku czego szyba nie nachodzi na uszczelkę tylko lekko nad nią, pozostawiając małą szparę.

 

Jakby tego było mało, szybę podczas gdy drzwi są otwarte mogę zamknąć wyżej niż normalnie o jakieś 5 cm , co może doprowadzić do jej uszkodzenia podczas zamykania. Kiedyś tak mi się zdarzyło, na szczęście nie wybiłem szyby, jednak od tej pory zamykaniu drzwi towarzyszy niemały brzdęk.

 

Dodatkowo nie działa zamykanie tej szyby za pomocą pilota, co wydaje się dziwne, bo szyba od kierowcy zamyka się.

Otwarcie dachu powoduje, że szyba od kierowcy schodzi w dół mniej więcej do połowy a szyba pasażera stoi w miejscu.

 

Pytam zatem co się stało, i jak to naprawić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam, mam problem z szybą od pasażera w nowej Tigrze. Szyba opuszcza się na dół i do góry przy użyciu przycisków w jednych i drugich drzwiach.

A teraz słów kilka o problemie:

 

 

Podczas otwierania drzwi od pasażera, szyba w ułamku sekundy powinna opuścić się

ok. 2 cm na dół, a podczas zamykania do góry. Niestety tak się nie dzieje w wyniku czego szyba nie nachodzi na uszczelkę tylko lekko nad nią, pozostawiając małą szparę.

 

Jakby tego było mało, szybę podczas gdy drzwi są otwarte mogę zamknąć wyżej niż normalnie o jakieś 5 cm , co może doprowadzić do jej uszkodzenia podczas zamykania. Kiedyś tak mi się zdarzyło, na szczęście nie wybiłem szyby, jednak od tej pory zamykaniu drzwi towarzyszy niemały brzdęk.

 

Dodatkowo nie działa zamykanie tej szyby za pomocą pilota, co wydaje się dziwne, bo szyba od kierowcy zamyka się.

Otwarcie dachu powoduje, że szyba od kierowcy schodzi w dół mniej więcej do połowy a szyba pasażera stoi w miejscu.

 

Pytam zatem co się stało, i jak to naprawić ?

Mam podobny problem z Twin Topem :)

Generalnie szybę od pasażera można odsunąć i zasunąć przyciskiem ale przy próbie otwarcia drzwi - naciśnięcia klamki, szyba się nie opuszcza więc drzwi nie da się otworzyć bo siedzi skubana w uszczelce. Trzeba ją odsunąć od środka przyciskiem. Tak samo przy otwarciu dachu - obie szyby powinny się opuścić do połowy, opuszcza się tylko od strony kierowcy. Ki diabeł? Jak sobie poradziłeś z tym problemem? Bo ja po ostatniej wizycie w autoryzowanym serwisie Opla (szkoda słów) mam tylko dziurę w lakierze po próbie odsunięcia uszczelki przez jakiegoś kretyna... A szyba jak była tak jest niesprawna. Help!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności