Skocz do zawartości

Problem z hamulcem- reaguje dopiero przy podłodze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kolego, po prostu mechanik założył niewłaściwe szczęki!!

Ja miałem to samo, dostałem od kolegi nowe szczęki bo nie pasowały do lanosa, (działo sie to co u ciebie, pedał uciekał do podłogi i nie hamowało). Przyłożyłem do swoich, pomierzyłem, niby to samo, producent jakiś nieznany. Po złożeniu i odpowietrzeniu okazało sie, ze w moim samochodzie to samo!! Hamulec dopiero przy podłodze a ręczny trzyma na ostatnim ząbku.

Zakupiłem inne i okazało się, że jednak różnią sie położeniem tego ramienia do naciągania ręcznego. Nie wiem czy to jakaś niedoróbka czy inny typ. W każdym razie po założeniu tych nowych szczęk wszystko jest ok. Jak masz wszystko dobrze poskładane i odpowietrzone to u ciebie na 100% jest to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szczęki były dobierane katalogowo do auta firmy bodajże TRW/Lucas. Mechanik sprawdzał i mówił, że są odpowiednie. Pojadę do niego i niech sprawdza wszystko jeszcze raz :?

 

 

PS. Mechanik coś wspominał że na jednym kole nie ma odpowietrznika tylko jest zaślepiony, nie wiem czy ma to coś do poprawnego odpowietrzenia układu przecież powinien być na obu kołach. Chyba, że się mylę?

 

 

Przeczytałem gdzieś na forum: "po kilkudziesięciu hamowaniach pedał powinien stwardnieć . a wszystko to przez samoregulatory w bębnach. " Teraz mnie zastanawia po jakim czasie to sie wyreguluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

na jednym kole nie ma odpowietrznika tylko jest zaślepiony, nie wiem czy ma to coś do poprawnego odpowietrzenia układu przecież powinien być na obu kołach.

no jasne że ma, bez odpowietrzenia kompletnego układu nici z dobrym hamowaniem.

Co to za mechanik że tego nie wymienił ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam,

 

Ja mam podobny problem jak kolega - hamulec reaguje dopiero przy podłodze - tylko że ja nie byłem u mechanika na naprawie. Hamulce działały mi poprawnie, brały wysoko. Usterka nastąpiła w czasie jazdy, pedał hamulca zaczął brać niżej. Jak powtórnie hamuje to ten drugi raz bierze wyżej. Ale jak poczekam jakieś klika sekund (metrów) to znowy bieże nisko. Równocześnie dzwignia hamulca ręcznego podchodzi bardzo wysoko a do tej pory również brała nisko.

Czy macie jakieś pomysły na ten temat?

 

Dzięki za pomoc.

Lodyg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka nastąpiła w czasie jazdy, pedał hamulca zaczął brać niżej. Jak powtórnie hamuje to ten drugi raz bierze wyżej. Ale jak poczekam jakieś klika sekund (metrów) to znowy bieże nisko

Być może się zapowietrzył, sprawdź stan płynu hamulcowego w zbiorniczku :|

lub inna możliwość kończą się szczęki, sprężynka od samoregulatora spadła.

Jeżeli masz płyn to trzeba zdjąć bęben i zobaczyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szczęki zmieniałem na wiosnę tego roku i zrobiłem na nich jakieś 3000. Płynu mam na maxa w pojemniku. Jedyne o czym myślę to właśnie samoregulatory.

A czy problem mógł powstać po tym jak jechalem jakieś 3 dni wcześniej wyboistą, błotno - wodną drogą? Czy mogło się tam coś zabrudzić?

 

Lodyg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności