Skocz do zawartości

Glosny silnik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos ma pojecie co moze byc powodem ze silnik glosniej chodzi jak puszczam sprzeglo na luzie(stojac np na swiatlach):??Jak sprzeglo trzymam wduszone to praktycznie go nie slychac a jak puszczam to jakby cos sie wlaczalo i zaczyna pracowac prawie jak diesel do czasu kiedy znow je wdusze.Mam corse B 1.2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tego uczą teraz na kursach prawa jazdy :? Do czego służy sprzęgło i jak działa :wesoly: Jeśli wciskasz sprzęgło to rozłączasz silnik od skrzyni biegów.Czyli jak puścisz sprzęgło to skrzynia pracuje.Sprawdź czy w tej skrzyni masz olej.Te skrzynie "lubią" gubić olej na "kasecie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isabelle105 a czy po dodaniu lub puszczeniu gazu zaczyna bujać autkiem? jeśli chodzi o olej w skrzyni to ja mam wymieniony a chrobocze po puszczeniu sprzęgła i przy dodaniu gazu. Dowiedziałem się ze mogła pęknąć jedna lub więcej sprężyn na tłumiku drgań w sprzęgle. A tego niestety się nie naprawia tylko wymienia całe sprzęgło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zobacz czy jak stoisz na rownym podlozu i puscisz sprzeglo dasz gazu to auto zaczyna delikatnie jechac jesli tak to sprzeglo do wymiany(przez to rowniez moze wiecej palic). Jezeli ruszasz z jedynki i szarpie ci samochodem to "sprezyny" i "gumki" do wymiany. Gumki da rade wymianic, ale sprezyny to jak kolega wyzej pisal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A wiec tak:silnik sam w sobie chodzi ladnie rowno.Rusza najnormalniej w swiecie.Nie wiem tylko o co Koledze chodzilo z tym puszczeniem sprzegla i dodaniem gazu-chyba to normalne ze auto ruszy:D W czasie jazdy zupelnie nic dziwnego sie nie dzieje-nic nie trzesie nie chrobocze itp.Tylko na jalowym jak zdejme noge ze sprzegla to slychac ze "cos" pracuje glosniej.Doslownie jakby sie "cos" wlaczalo.A po wcisnieciu sprzegla rozlaczalo.I dlatego pytam Was o zdanie bo nie mialam do czynienia wczesniej z Corsami i takimi malymi silnikami-czy cos sie zaczyna dziac niedobrego i czy powinnam leciec do mechanika zeby sie nie rozwalilo na amen:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Isabelle105, Jest taki element jak łożysko sprzęgła "wyciskowe" i ono potrafi szumieć. Nie tylko w corsie ale w innych autach również. Słychać je dokładnie wtedy jak silnik chodzi na jałowym, natomiast po naciśnięciu sprzęgła - cisza.

Wszystko zależy jeszcze jak to słychać: cicho, mocno?

Czasami już niedługo po wymianie zaczyna być słyszalne. :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Slychac je dosyc mocno:P Podjade do mechanika tak bedzie najlepiej.Dam znac jak czegos sie dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to normalne ze auto ruszy:

Normalne jeśli jest na biegu. Chodzi o to czy delikatnie rusza na luzie po puszczeniu sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie nic takiego sie nie dzieje.Zauwazylabym na swiatlach bo zawsze wtedy wrzucam luz i puszczam sprzeglo.A gdyby sie tak dzialo to co to wtedy znaczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności