Skocz do zawartości

uszkodzony ściągacz pasów?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sargath

Witam

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu widać wystający żółty element, w instrukcji opla wyczytałem że jak wystaje to trzeba wymienic pasy, jednak na zdjęciu w instrukcji wystaje ten żółty element znacznie bardziej.

 

Nie przejmował bym się tym elemetem ale w czasie jazdy wnerwiająco "tyka'.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Jak tyka to wybuchnie :wesoly:

Obadaj czy ktoś kawałka już nie odciął - to taka rzeźba sprzedających z wywalonym po stłuczce napinaczem. Odcinają wystającą część :) aby np kupującemu nie rzucała się w oczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek_K

Jeśli jest ucięty, to masz dowód na to, że auto było bite, i wtedy musisz wymienić w serwisie.

A z tego co pamiętam to w mojej Corsie(też 99r) niedługo po kupnie przyszło pismo z ASO, że napinacze pasów są wadliwe i kazali zgłosić się do serwisu na darmową wymianę.

Może to ta wada, tylko ktoś nie dał ich do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sargath

ucięty nie jest bo bity nie był jak go sprowadzałem to był ze mną mechanik i kolega blacharz także.

Po za tym na początku tego nie było, dopiero teraz, jakiś czas temu babka pukneła mnie w tył ale obok nikt nie siedział pasy były nie zapięte, na dodatek nic mi nie uszkodziła(sprawdzałem w warsztacie)

 

jeśli zrobiło się to samo z siebie to czy funkcja którą ma pełnić, czy bezpieczeństwa, jest już nadszarpnięta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos walnie nam w auto w tył to wybuchaja tylko napinacz epasow. Poduchy nie wywala. Te jezyki żółte oznaczaja ze napinacz byl odpalony. Powinien byc huk przy takiej stluczce. Kontrolka od poduch sie nie pali?? Pow9inna byc zanotowana crash data w sterowniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolszak

Jak ktos walnie nam w auto w tył to wybuchaja tylko napinacz epasow. Poduchy nie wywala. Te jezyki żółte oznaczaja ze napinacz byl odpalony. Powinien byc huk przy takiej stluczce. Kontrolka od poduch sie nie pali?? Pow9inna byc zanotowana crash data w sterowniku.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=621448191

Zerknij przy okazji na to, wydaje mi sie ze to jest napinacz mechaniczny (sam tego typu posiadam), Ty majac rocznik 99 powinienes miec pirotechcniczny. Jesli bys mogl dac znac czy to taki sam jak u Ciebie bede wdzieczny.

PS.

Tak naprawde to niewiele widac u Ciebie z tego zoltego listka, dodatkowo na tym listku jest wykrzyknij ktory u Ciebie nie jest jeszcze wogole widoczny. PS jesli sie nie myle napinacze powinny odpalic oba, wiec moze jakas wada skoro tylko na jednym to sie pojawilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to jest napinacz mechaniczny (sam tego typu posiadam), Ty majac rocznik 99 powinienes miec pirotechcniczny

na podanym linku jest właśnie napinacz pirotechniczny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sargath

Jak ktos walnie nam w auto w tył to wybuchaja tylko napinacz epasow. Poduchy nie wywala. Te jezyki żółte oznaczaja ze napinacz byl odpalony. Powinien byc huk przy takiej stluczce. Kontrolka od poduch sie nie pali?? Pow9inna byc zanotowana crash data w sterowniku.

kontrolka się nie pali, był podłączany pod kompa - nie ma błędów

uderzenie nie było duże - do tego podkreślam nikt nie siedział na fotelu pasażera

 

tak przy okazji, przecież poduszka nie jest połączona z napinaczem, a napinacz nie jest podłączony pod komputer.

 

Jesli bys mogl dac znac czy to taki sam jak u Ciebie

u mnie jest taki jak w linku

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolszak

 

u mnie jest taki jak w linku

 

 

pozdrawiam

Czyli to jest troche pseudopirotechniczny (mianowicie rozniacy sie znacznie od wstawianych w modelach Opla w latach ok. 99) zauwaz ze mam 96r i mam tego samego typu napinacz. Nie jest on w zaden sposob spiety z elektronika, naprawde mocniejsze hamowanie, ktore spowoduje wieksze dzialanie sily na pasach spowoduje najprawdopodobniej jego "odpalenie", nie mowiac juz ze wymiana na nowe to problem bo znajdz takowe ;) sa tylko drugiego typu, z allegro jakis uzywek bym nie wstawial za nic w swiecie. Jesli pasy zapinaja sie bez przeszkod nie ruszal bym tego, nawet w instrukcji masz napisane ze pomimo uruchomienia napinacza funkcjonalnosc pasow pozostaje. Malo tego gdzies u jakiegos sprzedawcy na allegro wyczytalem ze zdazalo mu sie iz podczas transportu te napinacze strzelaly ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sargath

Jesli pasy zapinaja sie bez przeszkod nie ruszal bym tego, nawet w instrukcji masz napisane ze pomimo uruchomienia napinacza funkcjonalnosc pasow pozostaje.

 

i tak zrobię bo wymiana tego w ASO kosztuje 140 zł + część kolejne 150 zł

 

jedyny problem pozostaje z "tykaniem" tego w czasie jazdy, przy 3 cylindrach takie rodzynki dają się we znaki

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności