Skocz do zawartości

Kiedy pełna butla, wkaźnik poziomu na butli ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam takie pytanko trochę głupie, ale nigdy nie korzystałem z wskaźnika poziomu gazu na butli, bo sobie po przebiegu obliczałem kiedy się skończy, ale nie chodzi mi drogomierz i muszę kontrolować poziom LPG za pomocą tego wskaźnika.

 

Wskaźnik mam następujący, kreska żółta zaczyna się od wąskiej i robi się coraz szersza, a od tej szerszej strony kończy się na kolor czerwony, moje pytanie, kiedy butla jest pełna?

Gdy wskazówka jest na czerwonym najszerszym polu, czy jak po przeciwnej stronie na najwęższym zakresie kreski żółtej ?

 

Foto poglądowe:

Dołączona grafika

 

Z góry dziękuje za odpowiedz. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawej na najszerszym

czerwone jest dlatego, że zbiornik musi mieć ileś tam pustego w sensie : nie może być zatankowany na maksa

np zbiornik 42l u mnie nie wchodzi więcej gazu niż 37-38l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po prawej na najszerszym

czerwone jest dlatego, że zbiornik musi mieć ileś tam pustego w sensie : nie może być zatankowany na maksa

np zbiornik 42l u mnie nie wchodzi więcej gazu niż 37-38l

Aha no to już rozumie wszystko, zmylił mnie właśnie ten czerwony kolor zawsze się tak rezerwę oznacza, czyli jak wskazówka jest na zółtym pasku od strony czerwonego kwadrata to jest full. :P

 

Dzięki raz jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...) zbiornik musi mieć ileś tam pustego w sensie : nie może być zatankowany na maksa

np zbiornik 42l u mnie nie wchodzi więcej gazu niż 37-38l

Czyli jak tankuję "do pełna" mając butlę 42 możliwe, że wchodzi tylko 34 litry? Kilka mniej niż u Ciebie.

 

Pytam, bo dziś samochód mi stanął a myślałem, że mam jeszcze 8 litrów (przeliczam sobie kilometry na litry), dojechałem na stację lpg na benzynie i weszło tylko 34 litry. Zastanawiam się czy stanął, bo jakieś problemy z instalacją czy dlatego, że gazu brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wiele zależy od kalibracji dystrybutora - najprostszy sposób na nabicie kasy :)

a sama kwestia więcej/mniej, zależy oczywiście od wielozaworu, jeden odbije ciut wcześniej, drugi ciut później

nie masz powodu do zmartwienia

mógł stanąć z uwagi na zbyt niskie ciśnienie gazu a w zbiorniku majtało się jeszcze troszke - to troche z kolei kwestia regulacji parownika

analogicznym przykładem do powyższego jest benzynowa pompa paliwa - pomimo że podaje paliwo, to auto nie zapala, bo ciśnienie paliwa jest zbyt niskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełnienie zbiornika to wartość na poziomie 80% jego pojemności

czyli przy założeniu iż ma on pojemność np 45L to te 80% wyjdzie - około 36L

Za różnicę w tych wartościach odpowiada przede wszystkim wielozawór - dokładniej zawór z odpowiednim ustawieniem pływaka, potem pompa i wskazania dystrybutora (mniej lub bardziej rzeczywiste).

Były już podobne pytania swego czasu na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wiele zależy od kalibracji dystrybutora - najprostszy sposób na nabicie kasy :)

 

Możesz napisać o tym coś więcej? Bo tankowałem już nie raz ponad trzydzieści litrów na konkurencyjnej stacji. Czyli nabijają na maksa, by wlać i zarobić więcej na tych, którzy tankują "do pełna"?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności