Skocz do zawartości

Wentylacja wnętrza


Gość Piotr81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy wie ktoś może jak jest rozwiązana wentylacja wnętrza W astrze G?

Chodzi mi o to, że samochód pozostawiony dłuższy czas np. na parkingu musi mieć defacto jakiś obieg powietrza we wnętrzu aby odprowadzić np. wilgoć...

Maluch miał z tyłu kratki po bokach, to Asterka nie miała by wcale? :wink:

 

W programie Opla EPS jest taka kratka z tyłu pośrodku zderzaka, ja jednak jej nie mam. Nie mam wogóle na tylnim zderzaku miejsca na tę kratkę...

 

Sądzę, że ona właśnie odpowiada za przepływ powietrza wewnątrz auta.

Nie widzę jej jednak nigdzie na żadnych innych zdjęciach Asterek....

A może kratki są jeszcze gdzieś indziej - w zależności od roku produkcji auta niekoniecznie na zderzaku?

 

Wie ktoś może jak to jest rozwiązane???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem te kratki w maluchu to nie były wloty powietrza? W końcu maluchowy silnik był chłodzony powietrzem.

 

Moim zdaniem Astra G ma tylko połączenie z atmosferą poprzez układ wentylacji. (No i różne nieszczelne połączenia :wink:)

 

I nigdy nie widziałem Asterki z kratką w tylnym zderzaku... o0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem te kratki w maluchu to nie były wloty powietrza? W końcu maluchowy silnik był chłodzony powietrzem.

 

Moim zdaniem Astra G ma tylko połączenie z atmosferą poprzez układ wentylacji. (No i różne nieszczelne połączenia :beer:)

 

I nigdy nie widziałem Asterki z kratką w tylnym zderzaku... o0

Hmm...

Raczej wloty w tym maluchu :wink:

 

Piszesz " poprzez układ wentylacji" pytanie tylko czy ona kończy się na przednich tunelach i dmuchawie czy też może ma gdzieś jeszcze wylotek :)

 

Bo to by rozwiązywało sprawę zaparowanych szyb od nadmiaru wilgoci.

Wielu użytkowników astry skarży się nie tylko na parowanie szyb podczas jazdy, ale i podczas postoju jak powietrze na zewnątrz jest bardzo wilgotne - wtedy faktycznie parują.

 

A wystarczyło by autko wyposażyć w jakąś krateczkę z tyłu bądź boku i cyrkulacja by była :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innych forach bylo juz to przerabiane. Kratki wylotowe z takimi fartuchami sa na belce tylnej- trzeba sciagnac tylny zderzak by byly widoczne albo od wewnatrz troszke rozbebeszyc tapicere bagaznika. Jak jest zapchane na maxa to fakt mialo to wplyw na parowanie wnetrze lecz wiele osob udraznialo no i jak szyby parpwaly tak paruja dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluch miał z tyłu kratki po bokach, to Asterka nie miała by wcale? :wink:

 

te kratki w maluchu to wloty powietrza byly do chlodzenia silnika

bis ktory mail uklad chlodzenai ciecza mail tma nawet schowany zbiornik wyrownawcyz za lewa kratka ze powietrze tamtedy wpadajace chlodzilo ciecz...

 

to tka na boku

 

a kratki do wentylacji w astrze sa za tylnymi nadkolami - zdejmi zdzerak to zobaczysz

a zeby udorznic

to nie wiem jak toa dokaldnie u ciebie ale u mnie w kombi to wystarczy otowrzyc te boczki (gdzie apteczka idt. sa) i siegnac tam reka w dol

jak jeszcze masz szyberdach i tam konczy sie waz odprowadzajacy woda z dachu to teoretycznie powinien on wychodzic poza auto

ale czasami jest tak ze z jakiegos powodu sie wydostal ze swojego miejsca i jego koniec jest w aucie

wtedy rzezcywisicie moze tam byc syf i zbierac sie wilgoc

 

zajrzec przeczyscic a i przy okazji posprzatac nie zaszkodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności